×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Polkowiccy strażacy mieli swój dzień. Awanse, wyróżnienia i większa komenda

Polkowiccy strażacy obchodzili dziś swoje święto. Były awanse zawodowe, państwowe odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Goście dziękowali strażakom za ich pełną poświęcenia służbę. Uroczystość zbiegła się z otwarciem nowej kondygnacji polkowickiej komendy PSP, w której znajdują się pomieszczenia biurowe i sala szkoleniowa dla druhów OSP.

Oficjalne uroczystości zorganizowano na placu apelowym przed siedzibą komendy powiatowej PSP. Honorowym gościem był nadbrygadier dr Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego PSP, były komendant dolnośląski i były szef komendy miejskiej PSP w Legnicy.

-Święto strażaka w Polkowicach połączone jest z oddaniem do użytku zmodernizowanej części siedziby komendy PSP. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, bo projekt zadania zakładał, że w budynku będzie tylko jednostka ratowniczo – gaśnicza, a mamy i komendę i zintegrowane ratownictwo medyczne. To ważny dzień dla polkowickich strażaków. Bardzo dobrze postrzegam Polkowice. To młody, prężny i dynamicznie rozwijający się powiat. Każda inwestycja dla straży jest bardzo ważna – mówił generał Adam Konieczny.

W nowej dobudowanej kondygnacji komendy znajdują się biura i sala szkoleniowa m.in. dla druhów OSP. Na parterze mieście się stanowisko kierowania i dyspozytornia pogotowia ratunkowego, na pierwszym piętrze – właściwa jednostka ratowniczo – gaśnicza.

– Oprócz dobudowania nowego piętra, w pozostałych pomieszczeniach przeprowadziliśmy drobne, niezbędne remonty. Całość prac pochłonęła blisko 6,5 mln złotych, z czego 4 miliony pochodziły z budżetu państwa, 2 mln przekazała gmina Polkowice, a pozostałe środki przekazały inne jednostki samorządu: powiat polkowicki, gmina Grębocice, Radwanice – wylicza Sylwester Jatczak, komendant powiatowy PSP w Polkowicach.

Miłą uroczystością strażackiego święta było wręczenie resortowych i państwowych odznaczeń i wyróżnień. Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Specjalny list gratulacyjny dla polkowickiej straży pożarnej wystosował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. W imieniu ministra list odczytała Patrycja Rozmus, dyrektor biura poselskiego PiS w Lubinie.

-Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcji towarzyszy wam każdego dnia, a wasze święto niech przypomina o wielkim zaufaniu i uznaniu, jakim cieszycie się w społeczeństwie. Niech Święty Florian czuwa nad wami, gdy będzie wzywał strażacki obowiązek, a Bóg da wytrwałość i pozwoli pokonywać siłę żywiołów. Przekazuję najlepsze życzenia również waszym rodzinom i bliskim, dziękując jednocześnie za wyrozumiałość i cierpliwość z jaką znoszą niedogodności i niebezpieczeństwa strażackiej służby. Składam także najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności emerytom i rencistom, dziękując za ich wieloletnią służbę i trud włożony w przygotowanie swoich następców – napisał w swoim liście sekretarz stanu w KPRM, Krzysztof Kubów.

Wśród licznych gości byli także parlamentarzyści, wicewojewoda dolnośląski oraz przedstawiciele władz gmin tworzących powiat polkowicki.

W ubiegłym roku polkowiccy strażacy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń 1124 razy. W ciągu trzech ostatnich lat miejscowa komenda pozyskała trzy nowe wozy: typu drabina, średni samochód gaśniczy i mikrobus.

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Władze Polkowic podziękowały ratownikom za ich codzienną służbę

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, burmistrz Polkowic podziękował wszystkim ratownikom, którzy pełnią służbę w powiecie polkowickim za ich trud i ciężką pracę. – Wasza rola i pomoc, zwłaszcza w dobie pandemii, była nieoceniona – powiedział gospodarz gminy, Łukasz Puźniecki.

Burmistrz Przemkowa dziękuje za gościnę i już zaprasza za rok

XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie przeszło już do historii. W sobotę i niedzielę do tego urokliwego miasteczka przybyły tysiące ludzi nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych subregionów. – Dziękuję wszystkim za wizytę w naszym mieście. Dopisała piękna pogoda, było mnóstwo atrakcji i myślę, że wszyscy byli zadowoleni – podsumowuje […]

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.