×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Polkowice gotowe na odparcie pierwszego ataku zimy

Czy pierwsze opady śniegu z deszczem zapowiadają rychłe nadejście zimy? Władze Polkowic już są przygotowane na taki scenariusz. Przy okazji przypominają zarządcom i administratorom budynków o obowiązku zimowego utrzymania posesji.

Gmina Polkowice już w październiku rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu zimowego.

– Przetargi wyłoniły wykonawców i umowy na utrzymanie dróg są już podpisane. Będą je realizowały dwie firmy jedna na terenie miasta druga na ternie sołectw. Oba podmioty są już gotowe do podjęcia akcji zimowej. Każda z firm dysponuje dwoma pługopiaskarkami na podwoziu ciężarowym i jedną zaczepianą do ciągnika. Dodatkowo do dyspozycji są jeszcze maszyny które zamiatają ulice i sztab ludzi, który również będzie pomagał fizycznie przy ewentualnym odśnieżaniu – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach.

Za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice odpowiadać będą Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Borowczyk. W razie opadów śniegu obie firmy zobowiązane są do szybkiej reakcji.

– Jeżeli chodzi o czas reakcji na odśnieżanie to wygląda to bardzo podobnie na wsi i w miastach. Sprzęt musi się pojawić na ulicach i udrażniać drogi i chodniki od pół godziny do godziny czasu, w strefach pierwszych i drugich, od momentu opadów – dodaje R. Tomczak.

Gmina przypomina o obowiązku odśnieżania chodników przez właścicieli i zarządców budynków. Dodatkowo, Straż Miejska zobowiązana została do ciągłego monitorowania sytuacji pogodowej. Mieszkańcy mogą także sami zgłaszać interwencje dotyczące zimowego utrzymania pod całodobowym numerem 986 lub do Urzędu Gminy w Polkowicach, tel. 76/84-74-194 ( dotyczy dróg), 76/72-49-701 (dotyczy chodników).

 

Wybrane dla Ciebie

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Trudne warunki na drogach. Jest ślisko i niebezpiecznie

W całym regionie panują trudne warunki na drogach. Ciągłe opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Uważajmy na siebie.

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

To była ciężka i długa zima

Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.

W Suchej Górnej powstają nowe ulice

Południowa, Myśliwska, Wiśniowa, Kanarkowa i Słowikowa – nowe ulice powstają właśnie w Suchej Górnej. Wszystkie będą wykonane z kostki betonowej, powstaną też nowe chodniki. Cała inwestycja pochłonie 2,3 mln zł i będzie gotowa już w lipcu.

Jak Polkowice walczą z atakiem zimy. Norma wyrobiona ponad stan

W ciągu zaledwie dwóch dni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice, przejechały ponad tysiąc kilometrów, zużyły ponad 100 ton soli i wysypały 70 ton piasku. To trzykrotnie więcej sił i środków, niż wykorzystano w całym grudniu i połowę tego, co wydano w styczniu.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.