×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Obchody święta plonów rozpoczną się mszą świętą dziękczynną w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Sobinie o godz. 14. Po zakończeniu nabożeństwa, barwny korowód przejdzie na boisko, gdzie zaplanowano główne części obrzędowe. Około 16. na scenie wystąpią gminne zespoły ludowe i folklorystyczne: Sobinianie, Podolanki i Kapela Towarzyska. Tradycyjnie, swoje stoiska zaprezentują sołectwa oraz Rodzinne Ogródki Działkowe. Będzie więc okazja do skosztowania lokalnych produktów i wyrobów.

Podczas dożynek władze gminy ogłoszą zwycięzców kilku konkursów. Nagrody przyznane zostaną m.in. za wzorową pasiekę, najpiękniej ukwiecony balkon, najpiękniejszą działkę ROD oraz najładniejszy wieniec dożynkowy. Gminne święto plonów zakończy występ zespołu Future Folk, znany z podhalańskich rytmów.

 
dozynkisobin

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Modernizacja miejsc wypoczynku w Pieszkowicach i Guzicach

Ponad 80 tys. zł pozyskała gmina Polkowice na modernizację obiektów rekreacyjnych w Pieszkowicach i Guzicach. Obie inwestycje zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Nowoczesny wideoendoskop w polkowickiej przychodni

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych dysponuje nowoczesnym wideoendoskopem. Aparat pozwala na szybką, bezbolesną i trafną diagnozę laryngologiczną pacjentów. To jeden z najnowocześniejszych tego typu sprzętów w naszym regionie. Kosztował 130 tys. zł, a zakup sfinansowała gmina Polkowice.

Mieszkańcy Polkowic solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w rynku

Blisko sto osób – uchodźców z Ukrainy – już teraz są w stanie przyjąć do siebie władze gminy Polkowice. Pierwsi obywatele ogarniętego wojną kraju już są zakwaterowani w byłym domu dziecka „Skarbek”. Tam mogą liczyć na dach nad głową i ciepły posiłek. Ruszyła już zbiórka darów dla Ukraińców.

Na gościnnych występach w Sobinie. Łupy upłynniali w skupie złomu

Kryminalni z Polkowic zatrzymali dwóch złodziei, którzy w Sobinie kradli felgi samochodowe i różnego rodzaju metalowe belki. Łupy upłynniali w jednym z punktów złomu. Lista zarzutów wobec obu sprawców jest jednak o wiele dłuższa. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gmina zadba o „zielone płuca” w sołectwach

Władze gminy Polkowice podpisały umowę z lokalną Fundacją Rolną „Plon” na utrzymanie czystości w parkach znajdujących się w miejscowościach gminy. Pracownicy fundacji będą odpowiedzialni m.in. za koszenie trawników, odchwaszczanie alejek i chodników.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.