×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Polski Ład – modernizacja szkoły, rozbudowa sieci i przebudowa drogi

Blisko 10 milionów złotych trafi do gminy Rudna z rządowego Funduszu Polski Ład. Pozyskane środki gmina wyda na modernizację szkoły podstawowej w Chobieni, rozbudowę sieci wodociągowej i przebudowę drogi w Koźlicach. Promesę wójtowi Adrianowi Wołkowskiemu wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

W pierwszym naborze wniosków do Polskiego Ładu, gmina Rudna złożyła trzy wnioski i na wszystkie otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 9,9 mln zł. Lwią część tych środków – ponad 6 mln – zostanie przeznaczone na modernizację szkoły podstawowej w Chobieni. Blisko 2 mln zł gmina wykorzysta na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Koźlicach, a kolejny ponad milion – na przebudowę odcinka drogi w Koźlicach wiodącej do przejazdu pod tunelem kolejowym.

– Fundusz jest impulsem dla rozwoju naszej gminy. Przed nami realizacja trzech dużych inwestycji – kompleksowa modernizacja szkoły w Chobieni oraz rozbudowa sieci wod-kan i przebudowa drogi w Koźlicach. Te ostatnie zadanie jest bardzo wyczekiwane przez mieszkańców Koźlic. Dzięki rządowemu wsparciu już wkrótce rozpoczniemy prace – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Symboliczny czek przekazał wójtowi minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. W listopadzie rozpocznie się kolejny nabór wniosków na inwestycje samorządowe.

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Rusza przebudowa sieci wodociągowej w Koźlicach

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Koźlicach. W ramach zadania zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody, sieć wodociągowa i sanitarna. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

Modernizacja stadionu w Grębocicach idzie zgodnie z planem

Przy Szkole Podstawowej w Grębocicach zakończono pierwszy etap modernizacji stadionu. Wybudowano już nowe trybuny, które zostały zadaszone, pojawiły się balustrady i nowe krzesełka stadionowe. Wkrótce powstaną także nowe chodniki. 

Polkowicki Aquapark przejdzie kompleksową modernizację

Z inicjatywy burmistrza Łukasza Puźnieckiego, odbyło się spotkanie z radnymi gminy w sprawie modernizacji Aquaparku. O projekcie mówił prezes kompleksu, Sebastian Sypko. Plany modernizacji całego obiektu są ambitne. Inwestycja ma kosztować ponad 40 mln zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.