×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Potrącił pieszego na pasach. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Rejonowego w Lubinie trafił akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G. Mężczyzna odpowie za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło 11 maja bieżącego roku, około godziny 21.30 na ulicy Hutniczej. Jak ustalili śledczy, Łukasz G. jechał drogą z prędkością około 80 km/h. Zbliżając się do oznakowanego i oświetlonego przejścia dla pieszych nie zwolnił. W tym czasie przez przejście przechodził poszkodowany mężczyzna. Kierowca uderzył w niego i nie zatrzymał się by udzielić pomocy rannemu.

Świadkowie całego zajścia próbowali pomóc poszkodowanemu i wezwali karetkę pogotowia.

– W następstwie wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń głowy i klatki piersiowej, które spowodowały niewydolność wielonarządową skutkującą jego zgonem na miejscu zdarzenia – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W ustaleniu sprawcy potrącenia pomogły nagrania z miejskiego monitoringu.

– Po ucieczce z miejsca zdarzenia oskarżony podjął czynności w celu zatarcia śladów i dowodów przestępstwa – dodaje prokurator Tkaczyszyn. – Kiedy jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zaczęli poszukiwać go w miejscu zamieszkania, oskarżony po kilku godzinach od zdarzenia przyszedł na komendę gdzie został zatrzymany.

Biegli z zakresu ruchu drogowego uznali, że kierowca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych. Ustalono również, że oskarżony przed uderzeniem samochodem w pieszego nie hamował.

– Łukasz G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. a w tym potwierdził przekroczenie dozwolonej w miejscu zdarzenia prędkości oraz, że znał drogę, po której poruszał się i wiedział, że w tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych, a do wypadku doszło, ponieważ nie zauważył pokrzywdzonego – informuje rzeczniczka prokuratury. – Podejrzany w niniejszej sprawie odpowiada z wolności, albowiem sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd odwoławczy nie uwzględnił zażalenia prokuratora.

Jak się okazało, Łukasz G. był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu. Odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia

 
potraceniei004
potraceniei003
potraceniei001

Wybrane dla Ciebie

Kierowcy, uważajmy na pieszych. Kolejne potrącenie na pasach

Pośpiech i brawura nie są najlepszymi doradcami na drodze. Gdy dochodzą jeszcze złe warunki atmosferyczne, kierujący muszą jeszcze bardziej wyostrzyć zmysły – zwłaszcza dojeżdżając do oznakowanych przejść dla pieszych. W ostatnim czasie w Lubinie znów doszło do potrącenia pieszego na pasach. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tragedia na drodze – pamiętajcie o odblaskach!

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po godzinie 17 poza obszarem zabudowanym, na drodze krajowej w kierunku Ścinawy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy, prawdopodobnie wszedł przed jadącą ciężarówkę. 53 – letni mieszkaniec gminy Ścinawa zginął na miejscu. Nie miał na sobie kamizelki, ani żadnych elementów odblaskowych – kierowca nie miał szans […]

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.