×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Poważna sytuacja hydrologiczna na Kanale Południowym

Władze gminy Rudna wraz z przedstawicielami powiatu głogowskiego, gminy Głogów, Pęcławia, powiatu polkowickiego oraz Wód Polskich spotkali się wspólnie w sprawie konserwacji i bieżącego utrzymania Kanału Południowego. Było to pierwsze robocze spotkanie w tej sprawie.

18-kilometrowy odcinek Kanału Południowego budzi powszechne obawy mieszkańców i lokalnych władz samorządowych. Mieszkańcy skarżą się bowiem, że kanał nie spełnia swojej podstawowej funkcji, jaką jest zlewnia. Powodem utrudnionego przepływu wody jest gęsta roślinność porastająca dno i skarpy kanału (trawy, drzewa, trzcina), zamulenie dna oraz powalone przez bobry drzewa tamujące nurt.

W przypadku roztopów lub obfitych opadów deszczu, kanał może sobie nie poradzić z przyjęciem nadmiaru wody. Jak podkreślono podczas spotkania, przestał on pełnić swoją funkcję.

– Liczę, że głos tak wielu samorządowców z całego regionu zostanie usłyszany. Chcemy wspomóc Wody Polskie w realizacji należytego utrzymania Kanału Południowego. Konieczne jest poznanie kosztów niezbędnych prac i w dalszym etapie znalezienie na nie funduszy – podkreślił Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano w najbliższym czasie. Sytuacja jest naprawdę poważna.

 
spotkanie1
spotkanie2
spotkanie3
spotkanie4
spotkanie5

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.