×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Poważna sytuacja hydrologiczna na Kanale Południowym

Władze gminy Rudna wraz z przedstawicielami powiatu głogowskiego, gminy Głogów, Pęcławia, powiatu polkowickiego oraz Wód Polskich spotkali się wspólnie w sprawie konserwacji i bieżącego utrzymania Kanału Południowego. Było to pierwsze robocze spotkanie w tej sprawie.

18-kilometrowy odcinek Kanału Południowego budzi powszechne obawy mieszkańców i lokalnych władz samorządowych. Mieszkańcy skarżą się bowiem, że kanał nie spełnia swojej podstawowej funkcji, jaką jest zlewnia. Powodem utrudnionego przepływu wody jest gęsta roślinność porastająca dno i skarpy kanału (trawy, drzewa, trzcina), zamulenie dna oraz powalone przez bobry drzewa tamujące nurt.

W przypadku roztopów lub obfitych opadów deszczu, kanał może sobie nie poradzić z przyjęciem nadmiaru wody. Jak podkreślono podczas spotkania, przestał on pełnić swoją funkcję.

– Liczę, że głos tak wielu samorządowców z całego regionu zostanie usłyszany. Chcemy wspomóc Wody Polskie w realizacji należytego utrzymania Kanału Południowego. Konieczne jest poznanie kosztów niezbędnych prac i w dalszym etapie znalezienie na nie funduszy – podkreślił Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano w najbliższym czasie. Sytuacja jest naprawdę poważna.

 
spotkanie1
spotkanie2
spotkanie3
spotkanie4
spotkanie5

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.