×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Powiatowe dożynki w Grodowcu. Rolnicy podziękują za plony

Już dzisiaj zapraszamy do Grodowca na dożynki powiatu polkowickiego. Władze starostwa oraz wszystkich gmin powiatu sprawiedliwie podzielą się z mieszkańcami chlebem. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, a na stoiskach będzie można skosztować wybornych, regionalnych przysmaków.

Swoje święto plonów miały już gminy Radwanice, Grębocice i Gaworzyce. Teraz przyszedł czas na dożynki powiatowe. Gospodarzem święta plonów będzie tradycyjnie Sanktuarium Maryjne w Grodowcu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13. mszą świętą dziękczynną z udziałem mieszkańców wszystkich sześciu gmin.

Po zakończeniu nabożeństwa, korowód dożynkowy z tradycyjnymi wieńcami przejdzie do nowego amfiteatru, gdzie starosta oraz wójtowie i burmistrzowie gmin otrzymają z rąk rolników chleby, które sprawiedliwie podzielą wśród zebranych gości. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, któremu towarzyszyć będą tańce i śpiewy. Na stoiskach będzie można degustować i zakupić regionalne przysmaki.

-W tym roku mamy do zaproponowania bogatą strefę dla dzieci z dmuchańcami, watą cukrową, warsztatami na kole garncarskim oraz przejażdżką bryczką z końmi. Dla chętnych proponujemy także warsztaty, podczas których będzie można wykonać ciekawe kompozycje kwietne. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście z powiatu limanowskiego, którzy przyjadą z góralską muzyką i swoimi przysmakami. Bez wątpienia, warto pielęgnować tradycje i świętować wspólnie powiatowe dożynki. To zwyczaj, który od wielu lat wyróżnia nas wśród sąsiednich powiatów, to okazja to wyrażenia naszej powiatowej jedności i przynależności. Zapraszam do Grodowca – zachęca Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Na niedzielne spotkanie z rolnikami, sadownikami i ogrodnikami, dzięki pomocy burmistrza Polkowic, uruchomione zostaną dodatkowe połączenie komunikacyjne do Grodowca. Przejazd na trasie z Polkowic będzie bezpłatny.

 
DOZYNKI_GAZETA_PION_prev

Wybrane dla Ciebie

Podziękowano za tegoroczne plony. Gminne dożynki w Suchej Górnej

Dziękowanie za tegoroczne plony w naszym regionie powoli dobiega końca. Wczoraj swoje święto mieli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i pszczelarze z gminy Polkowice. Uroczystości odbyły się w Suchej Górnej.

Zapraszamy na gminne dożynki do Suchej Górnej

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, zapraszamy na gminne dożynki Polkowic do Suchej Górnej. Będzie tradycyjny korowód dożynkowy i ceremoniały związane ze świętem plonów. Przy okazji, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowano edukacyjną grę terenową.

Ogromne poświęcenie sołectwa Zabiele. Takich dożynek dawno nie było!

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Kotla było sołectwo Zabiele. Mieszkańcy tej wsi wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, dekorując na tę okoliczność swoją wieś. Władze gminy były pod ogromnym wrażeniem poświęcenia i zaangażowania mieszkańców Zabiela w przygotowaniach do organizacji święta plonów.

Dożynki powiatu polkowickiego u stóp Sanktuarium Maryjnego

W Grodowcu w gminie Grębocice odbyły się w tym roku dożynki powiatu polkowickiego. Główne ceremoniały dożynkowe zorganizowano u stóp malowniczo położonego Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. Wśród licznie zaproszonych gości byli m.in. minister Krzysztof Kubów, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu polkowickiego oraz przedstawiciele władz powiatu limanowskiego.

Powiatowe święto plonów w Grodowcu już w tę niedzielę

W najbliższą niedzielę, 4 września, zapraszamy do Grodowca na dożynki powiatu polkowickiego. Władze starostwa oraz wszystkich gmin powiatu sprawiedliwie podzielą się z mieszkańcami chlebem. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, a na stoiskach będzie można skosztować wybornych, regionalnych przysmaków.

Dni gminy Rudna przeszły do historii. Deszcz nikomu nie przeszkadzał

Mimo nie najlepszej aury Dni Gminy Rudna przeszły do historii i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Kulminacją Dni były dzisiejsze dożynki, podczas których zaprezentowano okazałe wieńce, podzielono się chlebem, a na deser zagrał znany zespół De Mono.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.