×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Powitanie lata w Obiszowie. Dawid Kwiatkowski rozgrzał publiczność

Mimo chłodu, to był gorący wieczór na obiszowskiej polanie. W ramach powitania lata, na scenie wystąpił Dawid Kwiatkowski. Idol nastolatek rozgrzał publiczność do czerwoności. A dzisiaj kolejny dzień świętowania w gminie Grębocice. Zapraszamy wszystkich do Obiszowa.

Impreza pod hasłem: „Wakacyjne granie na obiszowskiej polanie” przyciągnęła tłumy mieszkańców okolicznych miejscowości i nie tylko. Większość oczywiście przybyła do Obiszowa na koncert Dawida Kwiatkowskiego. Wierne fanki czekały na swojego idola kilkanaście godzin przed rozpoczęciem koncertu. Niektóre z nich nocowały na polanie pod namiotami.

-Zawsze cieszą mnie takie gesty, wiem, że moi fani zrobią wszystko, by przyjechać na mój koncert. To bardzo miłe, dlatego na scenie daję z siebie wszystko – powiedział nam przed koncertem Dawid Kwiatkowski.

Bożyszcze nastolatek królował na scenie dając niesamowicie energetyczny koncert. Mimo chłodu, na obiszowskiej polanie było bardzo gorąco.

Dzisiaj także zapraszamy do Obiszowa na ciąg dalszy świętowania. Od godziny 10. do aktywnego spędzenia czasu zachęca Jurek Górski, po południu zaplanowano konkurencje sprawnościowe, a wieczorem na scenie wystąpią Poematic i Łobuzy.

-Wakacje sprzyjają do zabawy, organizacji imprez i świętowania. Po raz pierwszy próbujemy zrobić „Wakacyjne granie”, czyli takie huczne rozpoczęcie lata. Mam nadzieję, że dzisiejsza impreza będzie początkiem wielu imprez na polanie w Obiszowie i co roku będziemy zapraszać tutaj znane zespoły i wokalistów. Liczymy, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, odpocznie, spędzi miło czas – powiedział nam wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński.

 

Wybrane dla Ciebie

W Obiszowie powstają singletracki. Niebawem przyjadą tu rowerzyści

Wielbicielom jednośladów przypominamy, że w Obiszowie, w Gminie Grębocice, powstają zupełnie nowe trasy singletracki. Jak zapewniają przedstawiciele urzędu gminy – prace idą zgodnie z planem.

Zabójstwo w Obiszowie? Nie żyje 64-letni mężczyzna. Zatrzymano żonę

Prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny śmierci 64-letniego mieszkańca Obiszowa w gminie Grębocice. Mężczyzna miał zginąć od ciosów zadanych tępym narzędziem. Do wyjaśnienia, w sprawie zatrzymano jego małżonkę, która być może miała coś wspólnego ze śmiercią 64-latka.

Obiszów ma szansę stać się turystyczną perełką całego regionu

Władze gminy Grębocice chcą w pełni wykorzystać potencjał turystyczny i rekreacyjny malowniczych terenów w Obiszowie na Grzbiecie Dalkowskim. Wójt Roman Jabłoński chce, by Obiszów stał się nie tylko mekką polskiego kolarstwa MTB, ale miejscem, w którym wypoczywać będą całe rodziny z dziećmi. 

Czwarty Cross Baby Jagi w Obiszowie przeszedł już do historii

Ponad 80 osób stanęło dziś na starcie czwartej edycji Crossu Baby Jagi – biegu rozgrywanego na malowniczych terenach w Obiszowie. Uczestnicy mieli pod górkę – dosłownie i w przenośni. Pogoda nie była ich sprzymierzeńcem, momentami padał rzęsisty deszcz. Mimo to, wszyscy z uśmiechem na twarzach zameldowali się na mecie otrzymując pamiątkowe medale.

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

KGHM zaprasza na wyjątkowy koncert. Cugowski, Kukulska, Steczkowska

W ramach jubileuszu 60-lecia istnienia, spółka KGHM Polska Miedź zaprasza swoich pracowników na wyjątkowy koncert muzyczny. Już 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin, gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej zaśpiewają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.