×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Pracowity dzień świętego Mikołaja w gminie Polkowice

Mikołajki w gminie Polkowice upłynęły pod znakiem wielu atrakcji i niespodzianek. Tego dnia święty Mikołaj miał pełne ręce roboty. Kulminacyjnym momentem było oczywiście rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki w samym sercu miasta. 

Świąteczna atmosfera już na dobre zagościła w polkowickim rynku. Przez cały dzień święty Mikołaj odwiedzał gminne przedszkola, szkoły, placówki socjalizacyjne, ośrodki wychowawcze, by na końcu pojawić się w rynku. Najmłodsi mieszkańcy nie mogli doczekać się jego wizyty, ale wszyscy chyba najbardziej czekali na rozświetlenie świątecznej choinki.

-To wspaniała uroczystość, która od kilku lat skupia wokół świątecznego drzewka wielu polkowiczan. To symboliczne, wspólne pielęgnowanie tradycji jest nam potrzebne, a w Polkowicach bardzo chętnie celebrowane przez mieszkańców, o czym świadczy frekwencja i uśmiechnięte twarze wokół – zwraca uwagę Ewa Kowalik, wiceburmistrz Polkowic ds. społecznych.

Dla najmłodszych polkowiczan w tym dniu zaplanowano także mikołajkowe disco, zabawy zręcznościowe, wspólne tworzenie świątecznego łańcucha i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem.
W rynku rozświetlono także fotoramkę, w której można było uwiecznić piękne, świąteczne zdjęcie z Serca Zagłębia Miedziowego. Przypomnijmy, że świątecznie jest też w centralnym parku, gdzie od początku grudnia cieszą oko przepiękne iluminacje. Udekorowane są też ronda oraz latarnie.

 
polkowice_choinka (1)
polkowice_choinka (3)
polkowice_choinka (6)
polkowice_choinka (7)
polkowice_choinka (8)
polkowice_choinka (9)
polkowice_mikolaj_z_egida

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.