×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Premier poznał technologię reaktorów jądrowych, które wybuduje KGHM

W drugim dniu trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego, namiot KGHM-u odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu zapoznał się z technologią modułowych reaktorów jądrowych, dzięki którym miedziowa spółka zapewni sobie samowystarczalność energetyczną.

Dla Polskiej Miedzi był to kolejny niezwykle ważny dzień trwającego Forum Ekonomicznego. Wczoraj szefowie KGHM podpisali z rumuńską firmą Nuclearelectrica memorandum o współpracy w sprawie rozwoju SMR-ów, a dziś z całą ich technologią zapoznał się premier Mateusz Morawiecki. Szefowi polskiego rządu towarzyszyli prezes KGHM, Marcin Chludziński, szef NuScale Power Corporation, John Hokpins oraz prof. Ludwik Pieńkowski z krakowskiej AGH – wybitny ekspert z dziedziny energetyki jądrowej w Polsce.

Nie ulega wątpliwości, że odnawialne źródła energii to przyszłość dla wielu przedsiębiorstw pochłaniających w swojej działalności i produkcji ogromne ilości energii. Ambicją zarządu Polskiej Miedzi jest uzyskanie samowystarczalności w wytwarzaniu energii na poziomie około 43 procent. Dlatego menedżerowie KGHM podpisali kontrakt z amerykańską firmą NuScale – autorytetem w świecie w budowie modułowych reaktorów jądrowych. Te, z pozoru niewinne bloki energetyczne, osiągające wysokość około 23 metrów, potrafią wytworzyć od 308 do 924 megawatów (MW) energii, która spokojnie zaspokajałoby potrzeby takiej firmy, jaką jest KGHM.

Amerykańska firma NuScale Power wybuduje dla KGHM modułowy blok energetyczny o łącznej mocy 462 megawatów. Każdy z sześciu reaktorów jądrowych będzie produkował energię o mocy 77 MW.

 
premier1
premier2
premier3

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.