×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Prestiżowe odznaczenia dla polkowickich pielęgniarek z PCUZ

Honorową odznaką zawodową „Bene Meritus” zostały odznaczone dwie pielęgniarki pracujące na co dzień w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Magdalena Szlafik – Kowalik pracująca w Punkcie Szczepień i Anna Drozd z Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego nie kryły wzruszenia z licznych gratulacji i podziękować za służbę na rzecz pacjenta.

Obie panie odebrały już swoje prestiżowe odznaczenia podczas uroczystej gali we Wrocławiu a dzisiaj oficjalnie pogratulował im burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik.

– Do pewnych zawodów, a do takich należy zawód pielęgniarki, trzeba mieć szczególne powołanie i osobowość. Pełną empatii i zaangażowania. To nie jest łatwa praca, dlatego jestem pełen podziwu ich zaangażowania – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Odznaka przyznawana jest za „wyróżniającą postawę zawodową, upowszechnianie i przestrzeganie zasad etyki zawodowej oraz wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych”. Przyznanych odznaczeń pielęgniarkom gratulowali też przedstawiciele Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– Aby otrzymać takie wyróżnienie, należy przepracować co najmniej 10 lat – potwierdza Paweł Gambal, prezes polkowickiej przychodni. – To już kolejny rok, w którym nasze pielęgniarki otrzymują to wyjątkowe odznaczenie i bardzo się z tego cieszę. Nasz zespół tworzą pracowici i oddani ludzie.

Wyróżniona pielęgniarka Magdalena Szlafik-Kowalik pracuje w polkowickiej przychodni od 31 lat, a od 20 w punkcie szczepień.

-Moim pacjentom bardzo często towarzyszy w gabinecie zabiegowym niepokój i stres, więc staram się rozładowywać napięcie. Dbam o to, aby pacjenci czuli się bezpiecznie i wychodzili z gabinetu uśmiechnięci. To jest dla mnie największa nagroda w tej pracy – podkreśla z dumą pielęgniarka.

Ogromna pasja w codziennej pracy towarzyszy także Annie Drozd, pielęgniarce z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy PCUZ.

– O tym, żeby zostać pielęgniarką marzyłam już jako dwunastoletnia dziewczynka. Bardzo chciałam pomagać innym ludziom i czuję do tego powołanie. Na co dzień pracuję z osobami starszymi i każdy ich uśmiech i zadowolenie jest dla mnie bardzo ważny – mówi.

O przyznaniu odznaki honorowej „Bene Meritus” decyduje kapituła, złożona z członków Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.