×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Prestiżowe odznaczenie „Bene Meritus” dla położnej i pielęgniarki PCUZ

Pielęgniarka medycyny pracy, Barbara Mazurek oraz położna środowiskowo-rodzinna, Elżbieta Osińska zostały uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem „Bene Meritus”. Kameralna uroczystość odbyła się w siedzibie Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

Prestiżowe odznaczenie zawodowe wręczali burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki i Paweł Gambal, szef PCUZ.

– Chylę czoła przed tym, ile trudu włożyłyście obie panie, by stanąć właśnie w tym miejscu swojej kariery zawodowej. Za to należą się paniom podziękowania, gratulacje i słowa uznania. Życzę, aby kolejne lata pracy nadal przynosiły paniom satysfakcję z pracy zawodowej i aby w tym trudnym dla służby zdrowia okresie nie brakło wam sił by móc realizować założone cele – mówił podczas uroczystości burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Obie wyróżnione panie nie kryły zaskoczenia i zadowolenia.

– Kocham swój zawód. Moja praca przynosi mi ogromną satysfakcję. Mam bezpośredni kontakt z pacjentkami po porodzie i z noworodkami. Pracuję także w poradni laktacyjnej, gdzie udzielam porad kobietom, jak karmić piersią. Ta praca jest moim powołaniem. Nie wyobrażam sobie pracować gdzie indziej – powiedziała wyróżniona Elżbieta Osińska, wieloletnia położna środowiskowo-rodzinna w PCUZ.

Barbara Mazurek pracuje jako pielęgniarka już od 1982r.

– Karierę zawodową rozpoczęła w szpitalu w Kwidzynie, a po przeprowadzce do Polkowic z 1992 roku najpierw pracowałam w ZOZ-ie, a później w PCUZ. Wyróżnienie jest dla mnie zaskoczeniem, nie spodziewałam się tej nagrody. Z drugiej strony, cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona – mówi z kolej Barbara Mazurek.

„Bene Meritus” przyznawane jest przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu pielęgniarkom i położnym szczególnie zasłużonym, które swoją postawą zawodową, społeczną, etyczną i profesjonalizmem stanowią przykład dla innych pracowników. Wiosną tego roku odznakę otrzymały dwie inne pielęgniarki PCUZ: Lidia Zybaczyńska i Anna Chociaj.

 
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006
nowe007

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe stanowiska do obsługi rejestracji szczepień w PCUZ

By usprawnić proces rejestracji szczepień przeciwko COVID-19, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach uruchomiono dodatkowo dziesięć nowych stanowisk telefonicznych. Telefony od zainteresowanych szczepieniami odbierają wolontariusze. Szacuje się, że tylko w kwietniu w PCUZ może zarejestrować się nawet 20 tysięcy pacjentów.

Kabina do dezynfekcji przed wejściem na ZOL

Przed wejściem do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, który funkcjonuje przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach zainstalowano specjalną bramę do dezynfekcji. Kabina dodatkowo wyposażona jest w aparaturę do pomiaru temperatury ciała oraz system rozpoznawania twarzy w celu ustalenia, czy dana osoba ma założoną maseczkę ochronną.

Bene Meritus za szczególne zaangażowanie i poświęcenie

Dwie pielęgniarki, które do niedawna jeszcze pracowały w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach został odznaczone wyróżnieniem „Bene Meritus”. To nagroda za wyjątkowe zaangażowanie i poświęcenie w swojej pracy na rzecz chorych i leczonych pacjentów. Odznaczenie przyznała kapituła Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. Wyróżnione panie to Anna Chociaj i Lidia Zybaczyńska. Przez wiele lat […]

Wspólna pomoc powiatu i gminy. Do PCUZ trafiła kolejna partia płynu

Władze powiatu polkowickiego i gminy solidarnie pomagają przezwyciężać ciężkie czasy pandemii. Oba samorządy przekazują sprzęt medyczny, środki dezynfekujące i maseczki ochronne. W ostatnich dniach po raz kolejny pomoc popłynęła do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Ruszyła XV edycja kampanii zdrowotnej. Darmowe badania

W Polkowicach rozpoczęła się XV już edycja programu zdrowotnego pod hasłem: „Chronię życie przed rakiem”. W ramach całej akcji zainteresowane mieszkanki gminy mogą bezpłatnie wykonać szereg badań diagnostycznych w kierunku wykrycia nowotworu szyjki macicy i raka piersi. Zapisy ruszyły wczoraj. Cały program profilaktyczny finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.