×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Przebudowa drogi w Glinicy w gminie Żukowice

W Glinicy w gminie Żukowice trwają intensywne prace związane z przebudową drogi o długości blisko 250 metrów. Modernizacja zakłada wykonanie nowej jezdni o nawierzchni bitumicznej na pełnej podbudowie wraz ze zjazdami, a także budowę ciągu pieszego z kostki betonowej.

Dodatkowo, pas drogowy będzie częściowo odwadniany powierzchniowo oraz podłączony do istniejącego systemu kanalizacji deszczowej, który również zostanie zmodernizowany.

Całkowita wartość tego zadania wynosi blisko 850 tysięcy złotych, a gmina Żukowice pozyskała na to zadanie środki finansowe w wysokości 750 tysięcy złotych z funduszy rządowych. Dzięki temu wsparciu finansowemu, Gmina jest w stanie kontynuować rozwój infrastruktury drogowej, poprawiając jakość transportu i zapewniając większe bezpieczeństwo na drogach dla mieszkańców.

 
b6
b5
b4
b3
b2

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!