×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Przebudują drogę z Gaworzyc do Kłobuczyna

Blisko 2,5 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi z Gaworzyc do Kłobuczyna.Umowa pomiędzy gminą, a wykonawcą inwestycji już została podpisana.

Wójt Gminy Gaworzyce, Jacek Szwagrzyk podpisał umowę z firmą, która zajmie się przebudową wspomnianej drogi. Prace prowadzone będą na odcinku o długości prawie trzech kilometrów. Koszt inwestycji to 2,48 mln zł. Inwestycje podzielono na trzy etapy, a jej zakończenie zaplanowano na marzec 2023 roku.

Droga zostanie przebudowana, wyłożona zostanie też nawierzchnią asfaltową. Pobocza drogi zostaną utwardzone po obu stronach, wykonane będą też zjazdy do posesji mieszkańców. Zadaniem firmy drogowej jest również wykonanie mijanek i chodnika z kostki betonowej. Przy okazji prac budowlanych doświetlona zostanie droga – wzdłuż remontowanego odcinka zamontowane zostaną lampy solarne.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych.

 

 
Podpisanie umowy gaworzyce kłobuczyn
podpisanie umow
podpisanie u

Wybrane dla Ciebie

Zbudują drogę na motocross w Gaworzycach

Ponad 80 tysięcy złotych otrzymała Gmina Gaworzyce na budowę drogi dojazdowej do motocrossu.

Ćwierć miliona dla gminy Gaworzyce na świetlice i place zabaw

W ramach partnerstwa i współpracy z lokalnymi samorządami, spółka KGHM obdarowała wójtów i burmistrzów voucherami pieniężnymi. Jednym z beneficjentów była gmina Gaworzyce, która otrzymała 250 tys. zł. Środki te zostaną w całości wykorzystane na remonty świetlic wiejskich i doposażenie placów zabaw dla dzieci.

Jacek Szwagrzyk: Współpraca między samorządami jest ważna

O funduszach zewnętrznych, współpracy  z sąsiednimi samorządami przy wspólnych projektach, planach przejęcia dworca kolejowego i uczynienia z niego kolejnej wizytówki gminy rozmawiamy z Jackiem Szwagrzykiem, wójtem Gminy Gaworzyce.

Konsultacje społeczne w gminie Gaworzyce trwają do 15 lutego

Wójt gminy Gaworzyce, Jacek Szwagrzyk zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach  społecznych dotyczących Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Gaworzyce.

Bezprzewodowy internet w gminie Gaworzyce

60 tysięcy złotych – tyle będzie kosztował montaż urządzeń umożliwiających dostęp do bezprzewodowego internetu na terenie gminy Gaworzyce.