×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Przed Gminą Kotla wiele zadań i pracy w 2023 roku

Radni Rady Gminy Kotla podczas ostatniej sesji przyjęli budżet na przyszły rok. Nie jest tajemnicą, że to rekordowy budżet, w którym zaplanowano wiele inwestycji na 2023 rok.

Plan budżetu zakłada dochody w wysokości blisko 40,6 mln zł i wydatki na kwotę 43,2 mln zł. Warto podkreślić, iż wydatki przeznaczone na inwestycje sięgną rekordowo aż  48,49 % wydatków budżetowych – co stanowi aż 20,9 mln zł.

Wśród priorytetowych zadań znajduje się m.in.: dokończenie remontu Gminnego Ośrodka Zdrowia, Urzędu Gminy, a także przebudowa ponad 10 kolejnych dróg, remont sali wiejskiej w Kozich Dołach oraz adaptacja budynku Szkoły Filialnej w Chociemyśli na salę wiejską.

– Dziękuję wszystkim, bez których zrealizowanie mijającego budżetu nie byłoby możliwe, radnym, sołtysom, dyrektorom oraz wszystkim współpracownikom i mieszkańcom gminy za pomoc i zaangażowanie oraz pracę na rzecz gminy – powiedział gospodarz gminy Łukasz Horbatowski.

 
DSC_4116
DSC_4097
DSC_4113

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.