×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Przedszkolaki z Raszówki potrafią pięknie recytować

Przedszkolaki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce pokazały swoje talenty w trakcie konkursu recytatorskiego poezji dziecięcej, który odbył się w ramach z W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Występy przedszkolaków oceniało jury, w którego skład weszły: dyrektorka przedszkola Katarzyna Foryś, Katarzyna Jankowy, Lucyna Wolska, Małgorzata Stachowska-Socha, Elżbieta Radulewicz, Kamila Bejczak.

Dzieciaki na warsztat wzięły utwory znanych poetów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Po ocenę brano między innymi dobór teksu i jego pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, ogólny wyraz artystyczny recytującego.

Na odium stanęli:

  • I miejsce: Milena Sowizdrzał, Alicja Kindra, Julia Sokołowska
  • II miejsce: Zuzanna Sokołowska, Szymon Sokołowski
  • III miejsce: Alicja Kaciuban, Marcel Wdowicz.
 
20220620_111947
20220620_112021
20220620_112035
20220620_112111
20220620_112141

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.