×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Przełożeni zatrzymanego księdza wydali specjalne oświadczenie

Po naszej publikacji w sprawie podejrzeń posiadania treści pedofilskich przez księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Inspektoria Salezjan we Wrocławiu wydała dzisiaj specjalne oświadczenie wyrażając ubolewanie i zatroskanie.

O całej sprawie napisaliśmy jako pierwsi wczoraj. Według naszych informacji – nieoficjalnych – ale w stu procentach sprawdzonych, lubińska policja zatrzymała księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie. Kapłan podejrzewany jest bowiem o posiadanie materiałów o treściach pedofilskich.

Po naszej publikacji, dzisiaj po południu, przełożeni księdza dyrektora wydali specjalne oświadczenie. Prezentujemy je w całości:

-W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O., współbrata przynależącego do naszej inspektorii, wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami ks. Grzegorz został bezzwłocznie odwołany z funkcji dyrektora naszej lubińskiej szkoły podstawowej, a placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem. Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana. W pełni współpracujemy z policją i prokuraturą w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy. Jednocześnie informujemy, że do udzielania jakichkolwiek informacji oraz wypowiadania się w tej sprawie upoważniona jest jedynie kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Grzegorza – czytamy w komunikacie ks. Jerzego Babiaka, rzecznika prasowego Inspektorii Salezjan we Wrocławiu.

Do tematu powrócimy jutro, po informacjach przekazanych w tej bulwersującej sprawie przez prokuraturę, która prowadzi śledztwo.

Zatrzymany ksiądz, Grzegorz O. był dyrektorem salezjańskiej podstawówki w Lubinie od września 2020r. Wcześniej pracował z młodzieżą w Oratorium przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie.

 

Wybrane dla Ciebie

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin spotkali się z uczniami ogólniaka

Mówili, jak to jest być piłkarzem, podzielili się wspomnieniami z obozu przygotowawczego w Turcji i zapraszali na pierwszy w tym roku mecz na stadionie w Lubinie – z warszawską Legią. Zawodnicy Zagłębia – Arkadiusz Woźniak i Bartosz Kopacz spotkali się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Oskarżony o treści pedofilskie, ksiądz Grzegorz O. stanie przed sądem

Lubińska prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko byłemu dyrektorowi Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Ksiądz Grzegorz O. odpowie przed sądem za posiadanie treści pedofilskich. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kapłan nadal pozostaje w tymczasowym areszcie.

Wypadek na drodze Lubin – Ścinawa. Kierowca zakleszczony we wraku

Do poważnego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Na drodze z Lubina w kierunku Ścinawy kierowca osobowego audi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zakleszczony we wraku. Okoliczności i przyczyny wypadku ustali policyjne śledztwo.

Szkolna akademia talentów w chobieńskiej podstawówce

W szkole podstawowej w Chobieni funkcjonuje już Akademia Talentów. To nowatorski projekt, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów szkoły.

Nowy sztandar na jubileusz 10-lecia szkolnego koła TPD w Lubinie

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie. Z okazji 10-lecia istnienia działającego przy podstawówce koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizacji nadano nowy sztandar.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.