×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Przełożeni zatrzymanego księdza wydali specjalne oświadczenie

Po naszej publikacji w sprawie podejrzeń posiadania treści pedofilskich przez księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Inspektoria Salezjan we Wrocławiu wydała dzisiaj specjalne oświadczenie wyrażając ubolewanie i zatroskanie.

O całej sprawie napisaliśmy jako pierwsi wczoraj. Według naszych informacji – nieoficjalnych – ale w stu procentach sprawdzonych, lubińska policja zatrzymała księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie. Kapłan podejrzewany jest bowiem o posiadanie materiałów o treściach pedofilskich.

Po naszej publikacji, dzisiaj po południu, przełożeni księdza dyrektora wydali specjalne oświadczenie. Prezentujemy je w całości:

-W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O., współbrata przynależącego do naszej inspektorii, wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami ks. Grzegorz został bezzwłocznie odwołany z funkcji dyrektora naszej lubińskiej szkoły podstawowej, a placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem. Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem, gdyż nikt wcześniej nie wysuwał żadnych oskarżeń wobec osoby tego kapłana. W pełni współpracujemy z policją i prokuraturą w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy. Jednocześnie informujemy, że do udzielania jakichkolwiek informacji oraz wypowiadania się w tej sprawie upoważniona jest jedynie kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Grzegorza – czytamy w komunikacie ks. Jerzego Babiaka, rzecznika prasowego Inspektorii Salezjan we Wrocławiu.

Do tematu powrócimy jutro, po informacjach przekazanych w tej bulwersującej sprawie przez prokuraturę, która prowadzi śledztwo.

Zatrzymany ksiądz, Grzegorz O. był dyrektorem salezjańskiej podstawówki w Lubinie od września 2020r. Wcześniej pracował z młodzieżą w Oratorium przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie.

 

Wybrane dla Ciebie

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.

Zwykły-niezwykły rajd rowerowy ulicami Lubina

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, ulicami Lubina przejechał rowerowy korowód. Po zakończeniu rajdu, dla miłośników dwóch kółek zorganizowano loterię fantową, której główną nagrodą był rowery górskie ufundowane przez prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego.

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Remonty ulic na lubińskim Przylesiu. Kierowcy, patrzcie na znaki!

W poniedziałek na lubińskim Przylesiu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje drogowe. Wyremontowane zostaną ulice Wyszyńskiego i Szpakowa. Kierowcom przypominamy, że w rejonie Wyszyńskiego zmieniła się organizacja ruchu. Remonty obu dróg potrwają około 13 miesięcy.

Poniżał, bił, wyzywał, izolował, groził. Koszmar w czterech ścianach

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 41-latek, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna wszczynał awantury najczęściej po alkoholu. Wyżywał się na małżonce, groził pozbawieniem życia. Nie przejmował się, że świadkiem przemocy było ich dziecko.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.