×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Przemków solidarny z Ukrainą. Mieszkańcy wspierają uchodźców

Pyszne ciasta, przejazdy motorem i występy lokalnych artystów i zespołów – Przemków solidaryzuje się z Ukrainą, która walczy o wolność i niepodległość, a mieszkańcy gminy chętnie wspierają uchodźców uciekających przed wojną. W trakcie koncertu zebrano ponad 18 tysięcy złotych.

Niedzielne popołudnie w Przemkowie upłynęło spokojnie. Mieszkańcy licznie pojawili się w ośrodku kultury by swoją obecnością i otwartymi sercami pomóc Ukraińcom walczącym na wojnie. Przed koncertem charytatywnym pieczono ciasta, przygotowywano niespodzianki dla mieszkańców. Dzieci i młodzież ćwiczyły przed występami.

Miejsca dla publiczności zostały wypełnione błyskawicznie, Każdy chciał posłuchać, zobaczyć, a co za tym idzie  – również pomóc, bo fundusze zebrane w trakcie koncertu pomogą uchodźcom. Motocykliści również nie zawiedli – czekali na chętnych na przejażdżkę.

Podczas koncertu zaprezentowały się lokalne zespoły i chóry: Zespół taneczny CYKADY, Przemkowska Orkiestra Dęta, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca ŁASTIWCZATA i ŁASTIWOCZKA, Zespół Ludowy TĘCZA ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, Zespół Folklorystyczny MARZENIE, Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Świętych Kosmy i Damian w Przemkowie, Chór Parafii Prawosławnej pw. Świętego Archanioła Michała w Przemkowie, Schola z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Przemkowie. Koncert zakończył się modlitwą ekumeniczną  o pokój na Ukrainie.

W trakcie koncertu zebrano 18,5 tysiąca złotych.

– Kieruję szczere podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji koncertu i wsparli jego cel. Udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni wobec  krzywdy naszych sąsiadów. Dziękuje za zaangażowanie wszystkim mieszkańcom, parafiom, księżom, stowarzyszeniom, zespołom i osobom prywatnym. Przed nami ciężko czas, ale wierzę w to, że razem, wspólnie, poradzimy sobie z wszystkimi przeciwnościami. Licząc na Państwa dalsze zaangażowanie dziękuję, za dotychczasowe spontaniczne akcje i pomoc – podsumował burmistrz Jerzy Szczupak.

 

Wybrane dla Ciebie

Zawiniła nadmierna prędkość? Wypadek na drodze Przemków – Nowy Dwór

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej dwunastce między Nowym Dworem a Przemkowem. Jadąca osobowym fordem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Lipowa w Przemkowie odzyska staromiejski wygląd i charakter

Już wkrótce rozpocznie się remont ulicy Lipowej, niedaleko Placu Targowego w Przemkowie. Inwestycję zrealizuje powiat polkowicki. Wyremontowanie niespełna pół kilometrowego odcinka będzie kosztować 3,9 mln zł, z czego aż 3 miliony udało się pozyskać z rządowego programu Polski Ład.

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Zobaczcie kolorowe pisanki i wielkanocne zające z Gminy Przemków

Dzieci  z Gminy Przemków są gotowe na święta. Przez ostatnie dni dzielne pomagały malować pisanki, świąteczne zajączki, a na zakończenie ozdobiły ogromne jaja, które mogą teraz podziwiać mieszkańcy.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.