×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Przemkowskie wodociągi po 11 latach wróciły do gminy!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemkowie ponownie jest spółką ze 100 proc. udziałem Gminy Przemków. Burmistrz Jerzy Szczupak wielokrotnie powtarzał, że sprzedaż wodociągów była wielkim błędem. Dlatego od miesięcy czynił starania by tę sytuację odwrócić.

Przemkowskie wodociągi od lat należały do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Przez to gospodarz gminy i radni nie mieli zbyt wielkiego wpływu na koszty dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków z posesji mieszkańców.

Teraz ta sytuacja ma się zmienić. Za środki pozyskane z emisji obligacji komunalnych, przekazano 4,2 mln złotych na wykup od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głogowie, 8000 udziałów przemkowskich wodociągów. Jest to wynegocjowana przez burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka cena wykupu spółki, której podstawą była wycena wartości przedsiębiorstwa dokonana przez KPMG Advisory Spółka z o o. sp. k z dnia 26 czerwca 2020 r.

Jeszcze w marcu br. radni Rady Miejskiej w Przemkowie podjęli uchwałę w sprawie pozytywnej opinii dotyczącej zakupu udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemkowie za środki pozyskane z emisji obligacji komunalnych. Zgodę na transakcję wyraziła także Rada Nadzorcza PWiK w Głogowie.

– To bardzo dobra informacja dla Mieszkańców Przemkowa! Po prawie 11 latach PWiK wraca do Gminy. Przedsiębiorstwo, które nigdy nie powinno być sprzedane, kluczowe dla mieszkańców, jest znowu w 100 procentach własnością Gminy Przemków. Wyceny PWiK dokonała renomowana firma KPMG Advisory. Wynegocjowana przeze mnie kwota transakcji jest niższa od wyceny i wyniosła 4,2 mln zł. Przez 11 lat PWiK w Przemkowie wypłaciło ponad 1,7 mln zł zysku, który powinien zostać w spółce i służyć poprawie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej dla naszych mieszkańców – mówi burmistrz Jerzy Szczupak. – To już nie będzie miało miejsca. Dziękuję Radnym Rady Miejskiej za jednoznaczne poparcie mojej decyzji o przejęciu. Jest to dla nas duży wysiłek finansowy, sfinansowany z obligacji, ale powiększyliśmy majątek gminy i nie ma już zagrożenia, że z pieniędzy mieszkańców będzie budowana sieć, która nie będzie ich własnością – dodaje Jerzy Szczupak.

 

Wybrane dla Ciebie

Święto Miodu i Wina w Przemkowie coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się sztandarowa impreza w Gminie Przemków. Już w ostatni weekend września wszystkich mieszkańców zagłębia miedziowego zapraszamy na Święto Miodu i Wina w Przemkowie!

Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa z absolutorium

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemkowie radni jednogłośnie udzielili absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku burmistrzowi Jerzemu Szczupakowi. Gospodarz gminy otrzymał również wotum zaufania.

Jerzy Szczupak: Sprzedaż udziałów w wodociągach była błędem

Dla władz Przemkowa najważniejszą inwestycją w tym roku będzie wykupienie udziałów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Jak przekonuje burmistrz Jerzy Szczupak – do sprzedaży większościowego pakietu nigdy dojść nie powinno, ponieważ gmina utraciła kontrolę zarówno nad ustalaniem wysokości opłat dla mieszkańców, jak i decydowaniem o przyszłości PWiK. Ale to dopiero początek inicjatyw, które będziemy mieli […]

Przemkowskie wodociągi wrócą pod skrzydła gminy?

Radni Miejscy w Przemkowie wyrazili zgodę na wykup od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głogowie udziałów objętych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemkowie.

Sesja Rady Miejskiej w Przemkowie już 11 marca

W najbliższy czwartek w Przemkowie odbędzie się sesja Rady Miejskiej w trybie zdalnym. Początek sesji o godzinie 9.

Przemków z budżetem. W tym roku ważne dla gminy inwestycje

Ambitny budżet uchwalili na bieżący rok radni Rady Miejskiej w Przemkowie. Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisja Rewizyjna przy Radze Miejskiej. 2021 roku w Przemkowie upłynie pod znakiem inwestycji.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.