×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Przetarg na budowę obwodnicy Głogowa jesienią tego roku?

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy Głogowa. Mieszkańcy od lat czekają na inwestycję, która odciąży drogi w mieście i przeniesie ciężki ruch poza centrum.

O budowie obwodnicy Głogowa mówi się od lat. Inwestycja została wpisana na listę budowy 100 obwodnic w latach 2020 – 2030. Po konsultacjach społecznych wybrano jeden z czterech zaproponowanych wariantów przebiegu drogi. Planowana obwodnica będzie miała około 18 kilometrów długości i prowadzić będzie nowym śladem rozpoczynając się w Gminie Radwanice, przez Gminy Żukowice, Kotla, Głogów oraz miasto Głogów, które mijać będzie po zachodniej stronie.

O to kiedy mieszkańcy Głogowa mogą liczyć na rozpoczęcie inwestycji zapytaliśmy posła z Głogowa Wojciecha Zubowskiego.

– Nie jestem na razie w stanie podać konkretnej daty wbicia pierwszej łopaty na budowie obwodnicy Głogowa, ale mam nadzieję, że będzie to już przyszły rok – powiedział nam Wojciech Zubowski. – Mogę jednak powiedzieć, że zgodnie z informacją, która była potwierdzona jeszcze przez pana ministra Waldemara Budę, z którym rozmawiałem dwa tygodnie temu, wstępnie na trzeci kwartał tego roku lub początek czwartego kwartału, planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy wraz z przeprawą mostową. Liczę również na to, że inwestycja będzie ukończona w terminie, o którym od dawna się mówi, czyli do końca 2027 roku – dodaje poseł.

Nikt nie ma wątpliwości, że obwodnica Głogowa będzie jedną z kluczowych inwestycji drogowych w tym regionie. Droga ta odciąży ruch w mieście, ale również ma inną ważną rolę.

– Na terenach znajdujących się w powiecie głogowskim, należących do Gminy Głogów i Gminy Kotla ma powstać strefa inwestycyjna – dodaje poseł Zubowski. – Obu samorządom przyznano gigantyczne kwoty na zagospodarowanie infrastruktury na wskazanym terenie. To wszystko jest robione po to by zyskać inwestorów, którzy otworzą tu swoje przedsiębiorstwa. Nie byłoby takich działań gdyby nie było przeświadczenia o konieczności budowy obwodnicy, która będzie ważnym punktem ułatwiającym logistykę transportu. W mojej ocenie mieszkańcom Głogowa obwodnica na pewno jest potrzebna i jest to wyczekiwana inwestycja, która usprawni transport, ale również wpłynie pozytywnie na rozwój lokalnej gospodarki.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.