×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Ratował mieszkańców budynku po wybuchu butli z gazem

Robert Stożek nie dbając o swoje bezpieczeństwo wbiegł do budynku, w którym wybuchła butla z gazem by pomóc poszkodowanym mieszkańcom. Razem z policjantem mieszkającym po sąsiedzku, ratował osoby podczas pożaru mieszkania w Ścinawie. To dzięki niemu szybko udało się opanować ogień w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii.

 

Mieszkańcy naszego regionu doskonale pamiętają ten dzień gdy w jednym z mieszkań w Ścinawie wybuchła butla z gazem. Jak się szybko okazało nie by to przypadek. Mężczyzna, który mieszkał w tym lokalu wzniecił pożar. Butla wybuchła raniąc jego partnerkę, która w szpitalu walczy o życie.

Jako pierwsi na miejsce przybyli policjant, który wracał po służbie do domu oraz pan Robert.

– W czasie feralnego wieczoru był w swoim mieszkaniu. Po tym jak usłyszał wybuch, pobiegł nieść pomoc. Najpierw narażając własne życie podjął walkę z żywiołem tłamsząc płomienie i palącą się butlę z gazem gaśnicą, a później pomógł w ewakuacji mieszkańców – mówi Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji. – Jak sam opowiadał, nie było czasu myśleć i trzeba było działać ratując to co można ocalić. Niestety widział on, że sporo osób pozostało biernymi. On nie umiałby obserwować sytuacji z boku i nagrywać lub robić zdjęcia. Jego postawa nie mogła zostać nie zauważona.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie p.o. podinsp. Marek Szczepański wręczył Panu Robertowi list gratulacyjny oraz skromny upominek w dowód uznania, ale przede wszystkim podziękował za pomoc w ratowaniu.

– Swoją postawą i profesjonalizmem w prowadzeniu akcji gaśniczej i ewakuacyjnej pan Robert zasłużył na wielki szacunek i wdzięczność, nie tylko uratowanych mieszkańców i ich najbliższych, ale całego społeczeństwa. Dzięki takiej postawie wraca wiara w dobro i bezinteresowność innych ludzi.

 
425-180383

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.