×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Rekordowy wynik w Gminie Kotla. Ponad 18 tysięcy na WOŚP!

Dokładnie 18 037,18 zł – taką kwotę zebrano w trakcie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kotla. Na tę kwotę składają się datki z puszek, zaciętych licytacji i kawiarenki.


W Gminie Kotla z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicę wyruszyło 30 wolontariuszy. W sumie udało im się zebrać 5 224,50 zł.

Mieszkańcy chętnie kupowali też pyszności przygotowane przez gospodynie z poszczególnych miejscowości. Dzięki temu udało się zebrać kolejnych 5 172,68 zł.

Najwięcej pieniędzy w niedzielnym finale przyniosła jednak licytacja podarowanych przedmiotów. Każdy kto przysłuchiwał się licytacji musiał wyjść z jednym z fantów. A walka o niektóre z przekazanych przedmiotów była naprawdę zacięta! W trakcie licytacji zebrano 7 620 zł. Najdrożej, za 800 zł wylicytowany został tort oraz lot balonem.

Licytacje przeplatane były występami artystycznymi, podczas których prezentowali się: uczniowie ZSP w Kotli (Zespół Taneczny ROCKY pod kierownictwem Doroty Baranieckiej oraz grupa tancerek przygotowana przez Aleksandrę Twardy), dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”, panie uczestniczące w zajęciach ZUMBY pod okiem Rozalii Pietruszko oraz 2.Kotelska Gromada Zuchowa RADOSNE ISKIERKI i 15.Kotelska Drużyna Harcerska PŁOMIEŃ phm Ewą Chorąży.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał WOŚP, wolontariuszom, paniom obsługującym kawiarenkę: Joannie Podwińskiej, Elżbiecie Konopskiej i Katarzynie Bartczak. Dziękujemy osobom liczącym zabrane datki: Halinie Ignacik, Ludmile i Krzysztofowi Woźniakom oraz Hannie Kozieł – wyliczają organizatorzy i przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. – Dziękujemy mieszkańcom sołectw, które przekazały ciasta do kawiarenki, darczyńcom przekazującym fanty na licytację: Annie Skiba, Małgorzacie Zinkiewicz, Łukaszowi Horbatowskiemu, OSP Kotla, LKS ZRYW Kotla, PHU Hajduk, firmie TuliLuli, Ewie i Januszowi Sołtysiak, Renacie Machowskiej, Adamowi Bieniarz. Strażakom z OSP Kotla wielkie dzięki za odpalenie światełka do nieba oraz ekipie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, który jest organizatorem sztabu orkiestry w naszej gminie. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.