×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Rekordowy wynik w Gminie Kotla. Ponad 18 tysięcy na WOŚP!

Dokładnie 18 037,18 zł – taką kwotę zebrano w trakcie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kotla. Na tę kwotę składają się datki z puszek, zaciętych licytacji i kawiarenki.


W Gminie Kotla z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicę wyruszyło 30 wolontariuszy. W sumie udało im się zebrać 5 224,50 zł.

Mieszkańcy chętnie kupowali też pyszności przygotowane przez gospodynie z poszczególnych miejscowości. Dzięki temu udało się zebrać kolejnych 5 172,68 zł.

Najwięcej pieniędzy w niedzielnym finale przyniosła jednak licytacja podarowanych przedmiotów. Każdy kto przysłuchiwał się licytacji musiał wyjść z jednym z fantów. A walka o niektóre z przekazanych przedmiotów była naprawdę zacięta! W trakcie licytacji zebrano 7 620 zł. Najdrożej, za 800 zł wylicytowany został tort oraz lot balonem.

Licytacje przeplatane były występami artystycznymi, podczas których prezentowali się: uczniowie ZSP w Kotli (Zespół Taneczny ROCKY pod kierownictwem Doroty Baranieckiej oraz grupa tancerek przygotowana przez Aleksandrę Twardy), dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”, panie uczestniczące w zajęciach ZUMBY pod okiem Rozalii Pietruszko oraz 2.Kotelska Gromada Zuchowa RADOSNE ISKIERKI i 15.Kotelska Drużyna Harcerska PŁOMIEŃ phm Ewą Chorąży.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał WOŚP, wolontariuszom, paniom obsługującym kawiarenkę: Joannie Podwińskiej, Elżbiecie Konopskiej i Katarzynie Bartczak. Dziękujemy osobom liczącym zabrane datki: Halinie Ignacik, Ludmile i Krzysztofowi Woźniakom oraz Hannie Kozieł – wyliczają organizatorzy i przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. – Dziękujemy mieszkańcom sołectw, które przekazały ciasta do kawiarenki, darczyńcom przekazującym fanty na licytację: Annie Skiba, Małgorzacie Zinkiewicz, Łukaszowi Horbatowskiemu, OSP Kotla, LKS ZRYW Kotla, PHU Hajduk, firmie TuliLuli, Ewie i Januszowi Sołtysiak, Renacie Machowskiej, Adamowi Bieniarz. Strażakom z OSP Kotla wielkie dzięki za odpalenie światełka do nieba oraz ekipie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, który jest organizatorem sztabu orkiestry w naszej gminie. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.