×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Remont budynków publicznych w Kotli idzie zgodnie z planem

Remont dwóch ważnych budynków publicznych w Kotli idzie zgodnie z planem. To jedna z większych inwestycji na terenie gminy, a władzom udało się pozyskać wsparcie finansowe na ten cel.

 

Przez lata te budynki nie były wyremontowane. Pieniądze zawsze były potrzebne na pilniejsze inwestycje dla mieszkańców. Rok temu w końcu się udało pozyskać ogromne wsparcie finansowe i rozpocząć remont budynku Urzędu Gminy w Kotli oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Jak informują nas przedstawiciele urzędu – w pierwszym budynku wykonawca zakończył kolejny etap prac budowlanych. W Urzędzie Gminy w Kotli położono tynki, ułożono płytki ceramiczne na podłogach i ścianach, a także zamontowano windę, która ułatwi poruszanie się petentów po obiekcie.

Z kolei w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Kotli wykonawca częściowo zamontował instalacje wewnątrz budynku, zamontowano również windę oraz powstała nowa klatka schodowa.

Na realizację tych zadań Gmina Kotla pozyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.