×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Remont drogi Pieszkowice – Żelazny Most

Od dziś do 27 listopada potrwają utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Pieszkowicami a Żelaznym Mostem. Drogowcy przystępują tam bowiem do prac remontowych. W związku z zamknięciem tego fragmentu jezdni, zmianie ulegną kursy autobusów linii nr 5 i 30.

Jak informuje Urząd Gminy w Polkowicach, na czas trwania remontu zawieszone zostały kursy linii nr 5 z Pieszkowic do Żelaznego Mostu o godz. 8.07, 11.27 i 12.57, oraz kursy z Żelaznego Mostu do Pieszkowic o godz. 8.20, 11.35 i 13.05. W związku z tym, od godz. 7.30 do 13.50, autobus ten będzie kursował jedynie na trasie Polkowice – Pieszkowice – Polkowice.

Natomiast autobus linii nr 5 z Żelaznego Mostu o godz. 6.40 (m. in. dowożący dzieci do szkoły) będzie kursował normalnie. To samo dotyczy autobusu powrotnego o godz. 14.45 z Polkowic do Żelaznego Mostu. Inaczej, niż dotąd pojedzie autobus linii 30. Ruch będzie odbywał się przez miejscowości: Rudna, Juszowice, Rynarcice, Tarnówek i Polkowice. Zawieszone zostają przystanki: Żelazny Most, Pieszkowice oraz Dąbrowa.

Remont drogi będzie się odbywał codziennie od 7. do 16. Poza tymi godzinami komunikacja miejska będzie kursowała zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy.

 

Wybrane dla Ciebie

Rudna, Ścinawa i Prochowice jednym głosem w sprawie remontu drogi

Trzy gminy walczą o kompleksową przebudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Lisowice – Nieszczyce. W tej sprawie samorządowcy skierowali już wspólny wniosek do zarządcy drogi – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Ekspresowe tempo inwestycji. Nowa droga w siedem godzin

Wystarczyło kilka godzin, by w pełni wyremontować odcinek drogi powiatowej z Polkowic do Trzebcza. W tym czasie powstała nowa, 300-metrowa nawierzchnia. Dzięki tej drobnej, ale jakże ważnej inwestycji, znacząco poprawi się bezpieczeństwo, jak i komfort kierowców podróżujących tym fragmentem drogi.

Rozbudowa Żelaznego Mostu o kwaterę południową zakończona!

Władze KGHM uroczyście oddały dziś do użytku kwaterę południową największego w Europie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. W uroczystości otwarcia nowej inwestycji wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin i minister Krzysztof Kubów. Dzięki rozbudowie zbiornika o kwaterę południową, Polska Miedź będzie mogła deponować odpady co najmniej do 2042 roku.

Nowa droga w Trzebczu w dwa miesiące

Droga łącząca Trzebcz z Komornikami w gminie Polkowice jest jak nowa. Zmodernizowano nawierzchnię, poprawiono pobocza z tzw. mijankami. Dopełnieniem inwestycji było wyniesienie przejścia dla pieszych i budowa nowego chodnika prowadzącego do pobliskiej świetlicy wiejskiej. Zadanie po połowie sfinansowały gmina i powiat polkowicki. 

Rusza drugi etap modernizacji drogi w Moskorzynie. Będzie bezpieczniej

Już wkrótce rozpocznie się drugi etap modernizacji drogi powiatowej w Moskorzynie. Umowę na przekazanie placu budowy podpisali dziś przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i generalny wykonawca inwestycji.

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie. Nowy sztandar i medale

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w reprezentacyjnej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się dzisiaj uroczysta akademia, podczas której nadano Oddziałowi nowy sztandar i odznaczono zasłużonych pracowników.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.