×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej zakończony

Dobiegł końca remont kaplicy na cmentarzu w Rudnej. W ramach prac budowlanych, odnowiono obie ściany szczytowe, skuto stare tynki, zamontowano nowe parapety.

Inwestycję realizował Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który zarządza nekropolią w Rudnej. W ramach zadania, wyremontowano obie ściany szczytowe, przy głównym wejściu do kaplicy skuto stare płytki okładzinowe i położono nowe. Natomiast na tylnej ścianie szczytowej położono nową warstwę tynku.

Odnowiono także stolarkę okienną: wykonano nowe obramowanie z tynku oraz zamontowano nowe parapety. Na schodach ułożono betonowe obrzeża i kostkę betonową. Kolejnym etapem będzie remont wewnątrz kaplicy.

 
kaplica1

Wybrane dla Ciebie

Dni gminy Rudna przeszły do historii. Deszcz nikomu nie przeszkadzał

Mimo nie najlepszej aury Dni Gminy Rudna przeszły do historii i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Kulminacją Dni były dzisiejsze dożynki, podczas których zaprezentowano okazałe wieńce, podzielono się chlebem, a na deser zagrał znany zespół De Mono.

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej. Zakończą we wrześniu

Trwa remont kaplicy przy cmentarzu komunalnym w Rudnej. Odnawiane są obie ściany szczytowe obiektu. Mimo prowadzonych prac, kaplica nie jest wyłączona z użytkowania. Inwestycja powinna być gotowa z początkiem września.

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Nowa atrakcja w Wądrożu. Drewniana wiata już stoi

Mieszkańcy Wądroża w gminie Rudna mogą już w pełni korzystać z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji. W miejscowości powstała bowiem drewniana wiata do wspólnego biesiadowania i spotkań. Inwestycja pochłonęła blisko 110 tys. zł.

Zaproszenie na piknik ceramiczny do Rudnej

Ciekawe wydarzenie dla mieszkańców gminy Rudna przygotowało lokalne Centrum Kultury. W najbliższy piątek, 15 lipca, na podwórku pracowni przy ulicy Ścinawskiej odbędzie się piknik ceramiczny. Warsztaty są całkowicie bezpłatne.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.