×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej zakończony

Dobiegł końca remont kaplicy na cmentarzu w Rudnej. W ramach prac budowlanych, odnowiono obie ściany szczytowe, skuto stare tynki, zamontowano nowe parapety.

Inwestycję realizował Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który zarządza nekropolią w Rudnej. W ramach zadania, wyremontowano obie ściany szczytowe, przy głównym wejściu do kaplicy skuto stare płytki okładzinowe i położono nowe. Natomiast na tylnej ścianie szczytowej położono nową warstwę tynku.

Odnowiono także stolarkę okienną: wykonano nowe obramowanie z tynku oraz zamontowano nowe parapety. Na schodach ułożono betonowe obrzeża i kostkę betonową. Kolejnym etapem będzie remont wewnątrz kaplicy.

 
kaplica1

Wybrane dla Ciebie

Zderzenie volkswagena z fordem na drodze Lubin – Rudna

Wczoraj wieczorem doszło do zdarzenia drogowego na trasie Lubin – Rudna. Na wysokości zjazdu w kierunku Składowic zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i volkswagen. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

Budżet gminy Rudna przyjęty. Prawie 40 milionów na inwestycje

Radni gminy Rudna przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu. Zgodnie z planem w 2023 roku na inwestycje gmina przeznaczy blisko 40 milionów złotych. Ponad jedna trzecia środków na ten cel pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Rodzina apeluje o pomoc w zbiórce pieniędzy dla 27-latka z Rudnej

Do naszej redakcji zgłosiła się siostra Artura Matijczaka z Rudnej, który uległ wypadkowi motocyklowemu. Dziewczyna apeluje o pomoc w zbiórce środków na półroczny turnus rehabilitacyjny dla brata. Potrzebne jest jeszcze ponad 150 tys. złotych.

Groźny pożar w Górzynie. Jedna osoba poszkodowana

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru drewnianej wiaty i budynku gospodarczego w Górzynie w gminie Rudna. W wyniku pożaru, wiata doszczętnie spłonęła, zniszczone zostały też trzy samochody, które znajdowały się wewnątrz.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.