×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Remonty ulic na lubińskim Przylesiu. Kierowcy, patrzcie na znaki!

W poniedziałek na lubińskim Przylesiu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje drogowe. Wyremontowane zostaną ulice Wyszyńskiego i Szpakowa. Kierowcom przypominamy, że w rejonie Wyszyńskiego zmieniła się organizacja ruchu. Remonty obu dróg potrwają około 13 miesięcy.

Przed południem w poniedziałek wykonawca zaczął ustawiać tymczasowe oznakowanie i kierowcy jadący na pamięć zaczęli się nieco gubić. Wielu jechało pod prąd, inni wjeżdżali tam, gdzie fragment jezdni był zamknięty. Radzimy wszystkim patrzeć na znaki pionowe i poziome, bo łatwo może dojść do stłuczki lub kolizji.

Wyszyńskiego i Szpakowa to ulice, które już od wielu lat domagają się remontów. Naszpikowane dziurami i łatami nadają się tylko i wyłącznie do generalnej poprawki. Roboty w końcu ruszyły.

-Zakres robót obejmuje przebudowę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę chodników, budowę ścieżek rowerowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Roboty prowadzone będą etapami na kolejnych odcinkach ulic, które będą częściowo zamknięte dla ruchu. Pomimo utrudnień przez odpowiednią organizację robót zapewnione będzie funkcjonowanie komunikacji miejskiej oraz dojazd i dostęp do lokali użytkowych i mieszkalnych – informuje Marcelina Falkiewicz, rzeczniczka prezydenta Lubina.

Kierowcom radzimy uzbroić się w cierpliwość i rozwagę.

-Ci, którzy mogą wybrać inne trasy jazdy prosimy o omijanie rejonu, w którym prowadzone są roboty. Prosimy również o stosowanie się do znaków drogowych i korzystanie z wyznaczonych objazdów – dodaje M. Falkiewicz.

Obie inwestycje potrwają około 13 miesięcy. Jeśli warunki pogodowe, zwłaszcza zimą, będą niesprzyjające, zakończenie prac zapewne się wydłuży.

 
remont3
remont2

Wybrane dla Ciebie

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.

Zwykły-niezwykły rajd rowerowy ulicami Lubina

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, ulicami Lubina przejechał rowerowy korowód. Po zakończeniu rajdu, dla miłośników dwóch kółek zorganizowano loterię fantową, której główną nagrodą był rowery górskie ufundowane przez prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego.

Poniżał, bił, wyzywał, izolował, groził. Koszmar w czterech ścianach

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 41-latek, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna wszczynał awantury najczęściej po alkoholu. Wyżywał się na małżonce, groził pozbawieniem życia. Nie przejmował się, że świadkiem przemocy było ich dziecko.

Rodzice ujawniają nowe fakty i proszą, by na szkołę nie wylewać hejtu

Dla wielu rodziców uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, zatrzymanie dyrektora placówki w związku z podejrzeniem posiadania treści pedofilskich, było kompletnym szokiem i zaskoczeniem. Tymczasem po rozmowie z niektórymi z nich, na jaw wychodzą inne bulwersujące fakty. Ksiądz dyrektor jawi się jako postać negatywna, stosująca mobbing wobec niektórych nauczycieli, obrażająca uczniów i szykanująca rodziców.

Dachowanie bmw na krajowej „36” pod Lubinem

Po południu na krajowej „36” między Lubinem a Osiekiem doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.