×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

RoweLOVE Polkowice, czyli druga edycja miejskiej „Szprychy”

„Polkowicka Szprycha” wystartowała. Po roku przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa, mieszkańcy Polkowic i powiatu oraz turyści mogą już korzystać z roweru miejskiego. W tym roku do dyspozycji miłośników i amatorów jazdy na dwóch kółkach, jest sto rowerów, które zaparkowane są na 22 stacjach rozlokowanych na terenie całego miasta.

„Szprycha” ruszyła w 2019r. i od razu cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ubiegłym roku całą inicjatywę zastopowała szalejąca pandemia. W tym roku władze Polkowic postanowiły wznowić akcję i mieszkańcy miasta i turyści już mogą korzystać z wypożyczalni miejskiego roweru.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy już na dobre powrócić do polkowickich „szprych”. Przypomnę, że to druga edycja, niestety w ubiegłym roku z powodu epidemii nie mogliśmy uruchomić systemu roweru miejskiego. W 2019 roku ze „Szprychy” skorzystało ponad dwa tysiące użytkowników, ktorzy przejechali łącznie blisko 45 tysięcy kilometrów. To cieszy i oznacza, że „RoweLOVE Polkowice” to nie tylko hasło, ale także faktyczny wymiar tego, jak bardzo polkowiczanie chcą się przesiąść na rowery. Bardzo zachęcam wszystkich do korzystania z miejskich rowerów – mówił podczas briefingu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

W inauguracyjnym otwarciu drugiej edycji polkowickiej „Szprychy” uczestniczyli samorządowcy, zaproszeni mieszkańcy, a nad bezpieczeństwem jadących czuwali strażnicy miejscy.

– Uruchomienie dwa lata temu systemu roweru miejskiego był wielkim sukcesem. Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy i powiatu polkowickiego równie chętniej, jak wtedy, tak i dziś będą korzystać z tego dobrodziejstwa. Powiat polkowicki to malownicze tereny, ścieżki rowerowe. Jest wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, do których można udać się rowerem. Dlatego cieszę się, że burmistrz Polkowic konsekwentnie realizuje koncepcję którą przyjęliśmy przed dwoma laty i bardzo za to dziękuję – mówił wicestarosta polkowicki, Jan Wojtowicz.

By wypożyczyć rower, wystarczy zainstalować na swoim smarfonie aplikację „Roovee” i zasilić konto. Szczegóły działania Polkowickiego Roweru Miejskiego znajdziecie Tutaj.

 

Wybrane dla Ciebie

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Polkowicka Szprycha daje radę. Trzecia edycja miejskiego roweru

Setka rowerów i 24 stacje dokujące – czekają na mieszkańców Polkowic i turystów pragnących zwiedzić okolice na dwóch kółkach. W mieście ruszyła właśnie trzecia edycja „Szprychy”, czyli Polkowickiego Roweru Miejskiego.

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Licznik bije w zawrotnym tempie. Wielki sukces polkowickiej Szprychy

Kolejna edycja Polkowickiej Szprychy okazała się wielkim sukcesem. Wystarczyły dwa miesiące, a na liczniku miejskiego roweru wybiło już blisko 50 tysięcy kilometrów. To istny rekord, który udowadnia, że uruchomienie stacji miejskiego roweru było strzałem w dziesiątkę.

Wraca polkowicka „Szprycha”. Startuje druga edycja miejskiego roweru

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, do Polkowic powraca „Szprycha”, czyli wypożyczalnia miejskich rowerów. O szczegółach rozpoczęcia drugiej edycji „Szprychy” dowiemy się w piątkowe popołudnie podczas zaplanowanego w rynku briefingu prasowego. Zgodnie z założeniami, stacje, w których będzie można wypożyczać miejskie rowery działać będzie do listopada.