×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Ruiny pałacu w Grębocicach zostały zabezpieczone

Zakończył się kolejny etap prac przy zabezpieczaniu ruin pałacu w Grębocicach. Zabytek ten przyciąga wielu mieszkańców regionu i pozwala sobie wyobrazić jak przez laty wyglądała budowla.

Władze Gminy Grębocice od lat starają się zabezpieczyć to co zostało po pięknych niegdyś pałacach. Jeden z nich znajdował się w Grębocicach i choć dzisiaj możemy patrzeć jedynie na ruiny, to gmina zadbała o to by i te zostały odpowiedni zabezpieczone. Właśnie zakończył się kolejny etap prac.

Wykonawcą zadania była firma Radoxim Sp. z o.o. Ostateczna wartość zadania wyniosła dokładnie 987 197,16 zł brutto. Gmina na realizację zadania pozyskała środki finansowe z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu (w kwocie  480 tys. zł), z KGHM Polska Miedź S. A. (w kwocie 300 tys. zł) oraz z Fundacji KGHM Polska Miedź (w kwocie 150 tys. zł).

W ramach zadania zamontowano ściągi spinających ściany, oczyszczono sklepienie, które wcześniej naprawiono, na stropie położono warstwę wyrównawczą hydrofobową, wykonano również zasypki z kamienia oraz wybudowano wewnętrzną i zewnętrzną kanalizację deszczową.

 
2
gggggg
jjj
ddddd

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.