×
W piątek poznamy mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet. KGHM MKS Zagłębie Lubin podejmie PGE MKS El-Volt Lublin *** W sobotę ostatnia kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Zagłębie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok

Rusza EKO-Zdrowie. KGHM zaprasza seniorów na bezpłatną gimnastykę

KGHM uruchamia kolejną edycję programu EKO-Zdrowie, w ramach którego seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć gimnastyki rekreacyjnej. Ćwiczenia będą odbywać się z wykorzystaniem specjalistycznych hamaków oraz różnego rodzaju przyborów gimnastycznych, a poprowadzą je doświadczeni instruktorzy i fizjoterapeuci z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT.

Zajęcia skierowane są do osób w wieku 55–80 lat i prowadzone będą w Legnicy, Lubinie oraz Głogowie. Program potrwa od października do grudnia br. W każdym mieście powstaną maksymalnie 30-osobowe grupy, co pozwoli uczestnikom na indywidualne podejście i komfortowe warunki do ćwiczeń.

Zapisy i szczegółowe informacje: www.ocelot-foundation.com i pod numerami telefonu: 609-553-201 oraz 661-458-301 w godzinach 10.30 – 18.30.

 

Wybrane dla Ciebie

Przed nami IX Festyn Strażacki na lubińskich błoniach

W najbliższą sobotę, 23 maja zapraszamy mieszkańców Powiatu Lubińskiego do wspólnego świętowania razem ze strażakami. Tradycyjnie będzie mnóstwo pokazów, możliwość rozmowy z druhami i oczywiście będą też koncerty. A w tym roku gwiazdą wieczoru będzie Skolim!

Rosół? Pomidorowa? Z owocami morza? Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin oraz sołectwo Wiercień zapraszają na jeden z najpyszniejszych festiwali kulinarnych w regionie. Festiwal Zupy w Wiercieniu już 13 czerwca!

Wędrowna Pasieka Edukacyjna rusza w powiecie polkowickim

Centrum Aktywności „Leśna Górka” w Przemkowie rozpoczyna wyjątkową kampanię edukacyjną poświęconą pszczelarstwu oraz ochronie owadów zapylających. Projekt pod nazwą „Wędrowna Pasieka Edukacyjna” obejmie wszystkie gminy powiatu polkowickiego i połączy edukację ekologiczną z praktycznym poznawaniem świata pszczół.

KD Sprintery zmieniają jakość na dolnośląskich torach!

Tylko 16 minut z Wrocławia do Obornik Śląskich, 27 minut do Żmigrodu, a do Góry ze stolicy Dolnego Śląska dojedziecie nawet w 1 godzinę i 11 minut. W połowie czerwca na torach pojawią się kolejne KD Sprintery – najszybsze pociągi regionalne w Polsce!

ZGK w Ścinawie szuka ludzi do pracy na basenie Wodnik!

Już w czerwcu mieszkańcy Ścinawy i okolic będą mogli spędzać czas wolny nad basenem.  Koniec roku szkolnego i początek wakacji to doskonały moment na oddanie kompleksu basenowego „Wodnik” do użytku. A już teraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie szuka osób chętnych do pracy.

Ruszyły czerwone busy. Nowe bezpłatne połączenie z Lubinem

To ważny dzień dla mieszkańców Gminy Chocianów. Na drogi wyjechały nowe czerwone busy bezpłatnej chocianowskiej komunikacji, zapewniające wygodne i bezpośrednie połączenie z Lubinem. Uruchomienie nowej linii to historyczny moment, który otwiera nowy rozdział w lokalnym transporcie publicznym.

Sport

Rodzinny rajd rowerowy szlakiem grębocickich ścieżek

Miłośnicy rowerowych wycieczek i aktywnego wypoczynku ponownie spotkają się na trasie jednego z najpopularniejszych wydarzeń rekreacyjnych w regionie. Wójt Gminy Grębocice zaprasza mieszkańców do udziału w XXIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Szlakiem Grębocickich Ścieżek, który odbędzie się 30 maja.