×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rusza przebudowa drogi z Retkowa do Starej Rzeki

Ważny komunikat dla wszystkich kierowców podróżujących na terenie gminy Grębocice. 5 czerwca rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej na odcinku Retków – Stara Rzeka. W związku z tym, fragment modernizowanej jezdni będzie całkowicie wyłączony z użytkowania.

5 czerwca rozpocznie się inwestycja: „Przebudowa drogi powiatowej Retków – Stara Rzeka wraz z budową ścieżki rowerowej”. W związku z zaplanowanymi robotami, od tego dnia, droga na odcinku
od torów kolejowych w Retkowie do skrzyżowania w kierunku Proszyc będzie całkowicie zamknięta.

Ponadto od 5 czerwca, zmianie ulegnie trasa nr 2 linii autobusowej (bezpłatnych busów na terenie gminy). Na czas prowadzenia robót trasa linii nr 2 będzie przebiegać bezpośrednio ze Starej Rzeki do Grębocic.

 
o1
o2
o3
o5

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.