×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Ruszył nabór do polkowickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych gminy Polkowice. Czasu pozostało niewiele, bo nabór potrwa do 13 lutego.

Rok szkolny dopiero dobiega połowy, ale już rozpoczyna się rekrutacja na kolejny 2023/2024 do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych. Zanim rozpocznie się właściwa rekrutacja, rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym uczęszczają do przedszkoli, powinni złożyć deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej w obecnej placówce. Czasu na to pozostało niewiele gdyż należy to zrobić do 13 lutego.

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza, nie podpisują woli kontynuacji w przedszkolu dziecka. Muszą jednak pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.

Przyjęcie dziecka do przedszkola jest uzależnione od ilości wolnych miejsc w danej grupie wiekowej. Liczbę wolnych miejsc określa dyrektor przedszkola po zebraniu deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego od rodziców dzieci dotychczas uczęszczających do przedszkola. Warto wiedzieć, że kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie dziecka do przedszkola.

– Biorąc pod uwagę ubiegły rok, nie powinno być problemów z przyjęciem wszystkich dzieci do przedszkoli – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – W zeszłym roku, po zgłoszeniu wszystkich dzieci, dysponowaliśmy jeszcze wolnymi miejscami. Mamy przedszkola i oddziały przedszkolne funkcjonujące w szkołach. Tych punktów i miejsc w nich jest tyle, że powinno wystarczyć także w tym roku. W przedszkolach nie obowiązuje rejonizacja, rodzice mają duży wybór tym bardziej, że nasze przedszkola nie są od siebie bardzo oddalone i nie trzeba ich daleko wozić.

We wniosku o przyjęcie dziecka, rodzice mogą wybrać maksymalnie trzy przedszkola: pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Wniosek razem z oryginałami wymaganych załączników, potwierdzających spełnianie kryteriów przyjęcia dziecka do placówki składa się w przedszkolu pierwszego wyboru. Do pozostałych dwóch palcówek należy złożyć kopię wniosku wraz z załącznikami. Taki wniosek należy złożyć w terminie od 20 lutego do 10 marca w wybranej placówce osobiście lub za pomocą profilu zaufanego poprzez stronę moj.gov.pl.

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą brać udział w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów ogólnodostępnych, oddziałów integracyjnych i oddziałów specjalnych. Przedszkolne oddziały integracyjne i specjalne będą zorganizowane w Przedszkolu Miejskim nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi w Polkowicach.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola oraz wymagane załączniki można pobrać ze stron internetowych przedszkoli lub w razie konieczności osobiście w sekretariatach placówek.

Szczegóły naboru do polkowickich placówek.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Akty nominacyjne na dyrektorów wręczone

Władze gminy Polkowice wręczyły nominacje nowym dyrektorom szkół i przedszkoli na terenie gminy. Wszyscy obejmą swoje stanowiska wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Kameralna uroczystość odbyła się w siedzibie polkowickiego magistratu. 

Większość gminnych placówek oświatowych pracuje normalnie

Mimo galopującej czwartej pandemii koronawirusa, sytuacja w polkowickich przedszkolach i szkołach podstawowych jest stabilna. Tylko w niektórych klasach lekcje odbywają się zdalnie, w większości placówek zajęcia prowadzone są normalnie, bez zakłóceń.

Dobra wiadomość dla rodziców. Wolne miejsca w przedszkolach i żłobku

Choć nowy rok szkolny już na dobre się rozpoczął, władze Polkowic informują, że w miejskich przedszkolach i ich oddziałach są jeszcze wolne miejsca. Pozostało też kilka „wakatów” w najmłodszej grupie miejskiego żłobka.

Przedszkola i żłobek czekają już na maluchów

Od najbliższego poniedziałku, po kilkutygodniowej przerwie, ponownie otwarte zostaną miejskie przedszkola i żłobki. Mimo obostrzeń, polkowickie placówki cały czas pracowały, dlatego wszystkie są w pełni przygotowani na przyjęcie maluchów.

Lockdown c.d. Od dzisiaj nowe limity w sklepach, zamknięta budowlanka

Od dzisiaj na terenie całego kraju obowiązuje ścisły lockdown. Nieczynne są sklepy meblowe i budowlane, ograniczone zostały limity klientów w sklepach spożywczych, zamknięte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne. W ciągu ostatniej doby nastąpił wzrost zachorowań, na szczęście nie odnotowano zgonów.

Ruszył nabór wniosków do programu Maluch+

Ruszył nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2021 r. budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi wynosi 450 mln zł. Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej […]