×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Ruszył remont świetlicy wiejskiej w Naroczycach

Wkrótce rozpocznie się kompleksowy remont świetlicy wiejskiej w Naroczycach w gminie Rudna. W ramach inwestycji wymieniona zostanie podłoga, stolarka okienka oraz cała instalacja wodno – kanalizacyjna oraz elektryczna. Na remont obiektu, gmina Rudna pozyskała 190 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wykonawca już oficjalnie przejął plac budowy. Najpierw, w części kuchennej i sanitarnej, budowlańcy skują stare płytki na podłogach i ścianach. Usunięte zostaną stare drzwi, stare instalacje oraz zużyte wyposażenie. Dopiero po zakończeniu tych prac, rozpocznie się właściwy remont.

-Cieszę się, że po wielu miesiącach przygotowań dokumentacji i tworzenia projektów zaczynamy prace. Po ich zakończeniu mieszkańcy otrzymają obiekt o zupełnie nowym wyglądzie, gdzie Centrum Kultury Gminy Rudna będzie mogło prowadzić wiele zajęć i aktywności dla dzieci oraz dorosłych. Świetlica w Naroczycach wymagała modernizacji od dawna – przyznaje Katarzyna Sobótka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

W ramach zadania zaplanowano wymianę całej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej oraz wymianę stolarki drzwiowej. Odnowione zostaną także łazienki i główna sala świetlicy.

– Będzie tutaj jasno i estetycznie. Po remoncie planujemy zakup nowych stołów, krzeseł oraz sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego. Świetlica będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat – dodaje Katarzyna Sobótka.

Na remont obiektu w Naroczycach, władze gminy pozyskały dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
sala1
sala3
sala4
sala5

Wybrane dla Ciebie

W Juszowicach powstaje nowa świetlica wiejska

W Juszowicach w gminie Rudna trwa budowa nowej świetlicy wiejskiej. Obiekt powstaje w sąsiedztwie placu zabaw, a cała inwestycja dofinansowana jest z puli środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Świetlica wiejska w Gogołowicach doposażona

Świetlica wiejska w Gogołowicach w gminie Lubin została doposażona w nowy sprzęt. Do obiektu trafiły m.in. urządzenia i meble kuchenne, sprzęt nagłośnieniowy, projektor z ekranem, nowoczesny sprzęt AGD i wiele innych.

Gmina Rudna pomoże powiatowi w remontach dróg

Znajdujące się na terenie gminy Rudna, niektóre drogi powiatowe są w fatalnym stanie. Dlatego władze Rudnej chcą partycypować w kosztach napraw i modernizacji zniszczonych odcinków dróg. Dzięki porozumieniu z powiatem, w ten sposób uda się wyremontować fragment jezdni od Olszan do Naroczyc.

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Talent, pasja, miłość do kultury, muzyki i sztuki. Anioły rozdane

Po raz kolejny statuetki Aniołów Kultury Gminy Lubin trafiły do lokalnych twórców, którzy wykazują się talentem i z powodzeniem realizują swoją pasję. W tym roku kapituła przyznała siedem prestiżowych nagród. Specjalną statuetkę otrzymał wójt gminy, Tadeusz Kielan, za ogromne zaangażowanie i aktywność w propagowaniu rodzimej kultury.

Nowa świetlica wiejska w Ustroniu w gminie Lubin

Mieszkańcy Ustronia w gminie Lubin doczekali się świetlicy wiejskiej z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt powstał na terenach rekreacyjnych wsi, w sąsiedztwie wiaty i placu zabaw. Świetlica dla każdej lokalnej społeczności jest niezwykle istotnym elementem wiejskiego krajobrazu. To miejsce spotkań, organizacji wielu imprez, inicjatyw i zebrań. Z nowego obiektu cieszą się teraz mieszkańcy […]

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.