×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Moszowicach

Lada chwila wylane zostaną fundamenty pod budynek sali wiejskiej w Moszowicach w Gminie Kotla. Umowę z wykonawcą podpisano jeszcze w grudniu ubiegłego roku, ale ze względu na ustalenia z konserwatorem zabytków roboty budowlane ruszyły później. Pod koniec roku sala ma zostać oddana do użytku.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Grupa Pos-Bet Sp. z o.o. z Wrocławia. Wartość robót zgodnie z zawartą umową wynosi 1 670 050,05 zł, a termin realizacji zadania firma ma do grudnia 2023 r.

Mieszkańcy Moszowic od dawna zabiegali obudowę miejsca, w którym będą mogli się spotykać, organizować zabawy czy zebrania wiejskie Do tej pory – jak przyznaje wójt gminy Łukasz Horbatowski, spotkania wiejskie organizowano… w namiotach.

– Sala wiejska nie będzie duża, ale wystarczająca by można było tam zorganizować spotkanie dla 70 osób. W mniejszych miejscowościach takich jak właśnie Moszowice nie ma sensu stawiać większych budynków. To jak wyglądać będzie sala wiejska uzgadniane było z radą sołecką, z sołtysem. Jeździliśmy i oglądaliśmy sale w innych miejscowościach – powiedział nam Łukasz Horbatowski. – Wykonawca ma zakończyć budowę w ciągu 13miesięcy od podpisania umowy. W tym przypadku umowa została podpisana jeszcze w grudniu, zatem liczę, że pod koniec roku będziemy mogli oddać tę salę do użytku.

Inwestycja obejmuje budowę Sali wiejskiej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz zakup niezbędnego wyposażenia świetlicy.

 
328699991_3075966952706683_2774272881147913412_n

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.