×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Moszowicach

Lada chwila wylane zostaną fundamenty pod budynek sali wiejskiej w Moszowicach w Gminie Kotla. Umowę z wykonawcą podpisano jeszcze w grudniu ubiegłego roku, ale ze względu na ustalenia z konserwatorem zabytków roboty budowlane ruszyły później. Pod koniec roku sala ma zostać oddana do użytku.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Grupa Pos-Bet Sp. z o.o. z Wrocławia. Wartość robót zgodnie z zawartą umową wynosi 1 670 050,05 zł, a termin realizacji zadania firma ma do grudnia 2023 r.

Mieszkańcy Moszowic od dawna zabiegali obudowę miejsca, w którym będą mogli się spotykać, organizować zabawy czy zebrania wiejskie Do tej pory – jak przyznaje wójt gminy Łukasz Horbatowski, spotkania wiejskie organizowano… w namiotach.

– Sala wiejska nie będzie duża, ale wystarczająca by można było tam zorganizować spotkanie dla 70 osób. W mniejszych miejscowościach takich jak właśnie Moszowice nie ma sensu stawiać większych budynków. To jak wyglądać będzie sala wiejska uzgadniane było z radą sołecką, z sołtysem. Jeździliśmy i oglądaliśmy sale w innych miejscowościach – powiedział nam Łukasz Horbatowski. – Wykonawca ma zakończyć budowę w ciągu 13miesięcy od podpisania umowy. W tym przypadku umowa została podpisana jeszcze w grudniu, zatem liczę, że pod koniec roku będziemy mogli oddać tę salę do użytku.

Inwestycja obejmuje budowę Sali wiejskiej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii oraz zakup niezbędnego wyposażenia świetlicy.

 
328699991_3075966952706683_2774272881147913412_n

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.