×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Ruszyła kolejna edycja Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego

Władze Polkowic ogłosiły kolejną edycję Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. I podobnie, jak w poprzednich latach, to mieszkańcy gminy zadecydują na co spożytkowane zostanie 2 miliony złotych. Na zgłaszanie autorskich projektów inwestycyjnych, lokalny samorząd czeka do 14 czerwca.

To już 9. edycja PBO, w którym mieszkańcy gminy decydują o wydatkowaniu dwóch milionów złotych na miękkie projekty. Wszystkie zgłoszone pomysły zostaną poddane pod głosowanie. Na realizację mają szansę tylko nieliczne z nich.

-Polkowicki Budżet Obywatelski został zainicjowany w 2016 roku, a pierwsze projekty zrealizowane w 2017 roku. Do tej pory na realizację projektów obywatelskich przeznaczono w sumie blisko siedem milionów złotych. A było ich bardzo wiele, bo ponad 120 różnych projektów, zainicjowanych przez mieszkańców naszej gminy. Bardzo za to dziękuję, bo w 2016 roku, jako burmistrz Polkowic, zadecydowałem o tym, aby taka inicjatywa powstała. Aby to mieszkańcy decydowali, co jest ważne w danych obszarach, czy na terenach wiejskich, czy na osiedlach miasta. Okazało się, że to bardzo dobry pomysł, że mieszkańcy z tego korzystają – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Na projekty miejskie zaplanowano 1,1 mln zł, przy czym maksymalna wartość projektu miejskiego to 200 tys. zł. Natomiast na przedsięwzięcia wiejskie, ogólna kwota to 900 tys. zł, przy maksymalnej wartości 60 tys. zł na jedno sołectwo.

-Projekt do budżetu obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec gminy Polkowice. Składanie wniosków rozpoczyna się 13 maja i będzie trwało do 14 czerwca. W tym też czasie będzie otwarty Punkt Konsultacyjny, do którego serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy. Będą tam przedstawiane podstawowe informacje i będziemy pomagać mieszkańcom, aby ich projekty były doszlifowane, i aby zawierały wszystko to, co jest wymagane i potrzebne – mówi Anna Dziedzic, główny specjalista ds. inicjatyw gospodarczych w referacie rozwoju Gminy Polkowice.

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Głosowanie potrwa od 9 do 23 września – tradycyjnie w formie papierowej oraz online.

Każdego roku mieszkańcy składają średnio około 25 projektów. Od początku trwania PBO zrealizowano 122 projekty.

Tutaj znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

 
b1
b2
2025-04

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]