×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Ruszyły prace przy przebudowie drogi w Kłodzie

Mieszkańcy Kłody w Gminie Żukowice muszą uzbroić się w cierpliwość. Właśnie ruszają prace przy przebudowie kolejnej drogi.

Inwestycja obejmuje wymianę istniejącej armatury sieci wodociągowej oraz przyłączy wodociągowych. Ta część prac już się zakończyła. Robotnicy rozpoczną teraz roboty budowlane związane z remontem kanalizacji deszczowej. Kolejny etap prac to wykonanie nowej nawierzchni drogi z kostki brukowej na długości ok. 525 metrów. Po obu stronach drogi powstaną również chodniki.

Plany zakładają również stworzenie dwóch przejść dla pieszych, a istniejące wzdłuż drogi gminnej słupy oświetleniowe otrzymają nowe oprawy ledowe.

Łączna wartość zadania to kwota 3,3 mln zł. Realizacja tej drogi możliwa jest dzięki pozyskaniu przez gminę środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji Strategicznych i środków z budżetu gminy – mówi wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

 
image002
image003
image004

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.