×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Samorządy powiatu legnickiego z rządowym wsparciem. Czeki od ministra

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy, minister Krzysztof Kubów wraz z posłanką Ewą Szymańską przekazali samorządowcom powiatu legnickiego symboliczne czeki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Strumień rządowych pieniędzy popłynie do wielu gmin całego Zagłębia Miedziowego, a to dopiero początek, bo już w listopadzie lokalne samorządy mogą ubiegać się o kolejne środki.

Na ten dzień czekali samorządowcy w całym kraju. Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Dzisiaj, minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, wręczył samorządowcom powiatu legnickiego symboliczne vouchery.

-Dzisiaj pan premier ogłosił rozstrzygnięcie pierwszego naboru programu inwestycji strategicznych Polski Ład dla samorządowców. Jest to program, który ma na celu wspierać inwestycje w samorządach. Polski rząd jest wiarygodny, pokazujemy, że Polski Ład działa, w skali kraju to jest prawie 24 miliardy złotych przeznaczonych na inwestycje, Dolny Śląsk ma lwią część tej kwoty, bo ponad 1,6 miliarda złotych. Kwota przekazana na region legnicko – jeleniogórski to ponad 740 milionów złotych. W ciągu 24 godzin samorządy otrzymają promesy, dzięki którym będą mogły organizować przetargi i myślę, że na przestrzeni kilku tygodni ten proces z inwestycjami definitywnie ruszy – mówił podczas spotkania z samorządowcami w Legnicy, minister Krzysztof Kubów.

W pierwszej połowie listopada ruszy drugi nabór wniosków o dofinansowanie do lokalnych inwestycji.

 

Wybrane dla Ciebie

Silna współpraca z samorządami, ważne inwestycje dla mieszkańców

Rok 2021 powoli dobiega końca. Zapytaliśmy władze powiatu polkowickiego, jak oceniają upływające 12 miesięcy. Jakie inwestycje udało się zrealizować i jakie zaplanowane są już na przyszły rok. Naszym gościem jest Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.

Kanalizacja, modernizacja oczyszczalni, nowe ścieżki rowerowe, PSZOK

Blisko 10,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu trafi do gminy Gaworzyce. Dzięki tym środkom gmina zmodernizuje sieć kanalizacyjną i oczyszczalnię ścieków. Pieniędzy wystarczy także na budowę ścieżek rowerowych. To nie wszystko, bo dzięki funduszom, które otrzymał Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, powstanie również punkt selektywnej zbiórki odpadów.

Mieszkańcy Osiedla Głogowskiego skorzystają na Polskim Ładzie

Ponad 10 milionów złotych z Polskiego Ładu trafi do gminy Przemków. Środki w całości zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na Osiedlu Głogowskim oraz rewitalizację centrum Przemkowa.

14,2 mln zł dla powiatu polkowickiego na Miedziowy Szlak Rowerowy

W ramach Polskiego Ładu – Inwestycji Strategicznych, powiat polkowicki otrzymał ponad 14,2 mln zł. Pieniądze z rządowego funduszu przeznaczone zostaną na modernizację dróg w powiecie wraz z budową ścieżek rowerowych w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego.

18 milionów dla Polkowic na modernizację popularnego „Grzybka”

W ramach inwestycji strategicznych programu „Polski Ład”, gminie Polkowice przyznano promesę w wysokości 18 mln zł. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, rządowe środki w całości przeznaczone zostaną na modernizację kompleksu basenów zewnętrznych przy ul. 3 Maja. Chodzi o popularną pływalnię „Grzybek”.

Ponad 11 milionów złotych dla gminy Lubin z Polskiego Ładu!

Rekordową sumę – 11,1 mln zł – z Polskiego Ładu w pierwszym naborze otrzymała gmina Lubin. Pieniądze zostaną przeznaczone na oczyszczalnię ścieków w Oborze, przebudowę dróg oraz budowę żłobka i przedszkola. Symboliczny czeka, zastępcy wójta Bartoszowi Chojnackiemu, przekazał Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. 

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.