×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Samorządy powiatu legnickiego z rządowym wsparciem. Czeki od ministra

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy, minister Krzysztof Kubów wraz z posłanką Ewą Szymańską przekazali samorządowcom powiatu legnickiego symboliczne czeki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Strumień rządowych pieniędzy popłynie do wielu gmin całego Zagłębia Miedziowego, a to dopiero początek, bo już w listopadzie lokalne samorządy mogą ubiegać się o kolejne środki.

Na ten dzień czekali samorządowcy w całym kraju. Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Dzisiaj, minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, wręczył samorządowcom powiatu legnickiego symboliczne vouchery.

-Dzisiaj pan premier ogłosił rozstrzygnięcie pierwszego naboru programu inwestycji strategicznych Polski Ład dla samorządowców. Jest to program, który ma na celu wspierać inwestycje w samorządach. Polski rząd jest wiarygodny, pokazujemy, że Polski Ład działa, w skali kraju to jest prawie 24 miliardy złotych przeznaczonych na inwestycje, Dolny Śląsk ma lwią część tej kwoty, bo ponad 1,6 miliarda złotych. Kwota przekazana na region legnicko – jeleniogórski to ponad 740 milionów złotych. W ciągu 24 godzin samorządy otrzymają promesy, dzięki którym będą mogły organizować przetargi i myślę, że na przestrzeni kilku tygodni ten proces z inwestycjami definitywnie ruszy – mówił podczas spotkania z samorządowcami w Legnicy, minister Krzysztof Kubów.

W pierwszej połowie listopada ruszy drugi nabór wniosków o dofinansowanie do lokalnych inwestycji.

 

Wybrane dla Ciebie

Kluczowa, duża inwestycja drogowa w powiecie legnickim!

Władze powiatu legnickiego miały dziś wiele powodów do radości. W obecności ministra Krzysztofa Kubowa, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, podpisano umowę na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Witków w gminie Chojnów. Inwestycja pochłonie 9,4 mln zł, z czego lwia część pochodzi z Rządowego Programu „Polski Ład”. 

Budowa obwodnicy Krzeczyna Wielkiego coraz bliżej

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w gminie Lubin. Inwestycja pochłonie prawie 17,4 mln zł. Sama budowa ma potrwać natomiast około 15 miesięcy.

Czek z Polskiego Ładu właśnie się materializuje na sieć wodociągową

W gminie Radwanice wciąż rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych, stąd potrzeba ciągłej rozbudowy infrastruktury technicznej i budowlanej. Wójt Paweł Piwko podpisał właśnie umowę na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w kilku miejscowościach gminy Radwanice.

Główne założenia Dolnośląskiego Ładu. Kluczowe inwestycje dla regionu!

Budowa kolei aglomeracyjnej, modernizacja autostrady A4, dwie nowe trasy ekspresowe – to najważniejsze inwestycje Dolnośląskiego Ładu, którego założenia przedstawili dziś ministrowie w Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk i Krzysztof Kubów.

Ofensywa inwestycyjna gminy Rudna. Drogi, świetlice, remizy i szkoły

Ponad 30 milionów złotych w tym roku z własnego budżetu, władze Rudnej zamierzają przeznaczyć na inwestycje. Gmina będzie kontynuowała rozpoczęte już w ubiegłym roku zadania, ale na liście czekają już kolejne – z myślą o potrzebach mieszkańców wsi sołeckich.

Pożyteczne spotkanie przedsiębiorców z pracownikami urzędu skarbowego

Władze powiatu polkowickiego były organizatorem i gospodarzem spotkania przedstawicieli Urzędu Skarbowego z lokalnymi przedsiębiorcami. Głównym tematem dyskusji i rozmów były zmiany podatkowe związane z wprowadzeniem rządowego programu „Polski Ład”.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.