×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Ścinawski Pałacyk zagra z WOŚP! Zapraszamy 29 stycznia!

Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z tysiącami innych zagrają też ścinawianie. Dla wszystkich mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

W Ścinawie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Centrum Turystyki i Kultury. Zaplanowano koncerty i licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na walkę z sepsą.
Organizatorzy tegorocznego finału za główny cel postawili sobie pokonanie zeszłorocznego rekordu – czyli zebranie więcej niż 25 tysięcy złotych. By im w tym pomóc możecie przekazać wpłaty na eSkarbonkę Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”. Indywidualny link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/qdx76r…, do 26 stycznia przekazać przedmioty na aukcję lub wylicytować je w trakcie finału.
 

Wybrane dla Ciebie

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Bliżej. Za aparatem na plenerze w Kłobuczynie

Można fotografować piękne zakątki, morze, zachody i wschody słońca, swoich bliskich, a nawet wyspecjalizować się w robieniu selfie. Jednak przy odpowiednich ustawieniach aparatu można wydobyć piękno najmniejszej drobinki. I właśnie tego uczyli się uczestnicy pleneru podhasłem Bliżej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach.