×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Segregacja śmieci w Lubinie po nowemu

Od 1 grudnia zmieni się firma, która z terenu Lubina będzie odbierać odpady. Obecnie trwa wymiana kubłów naśmieci. Co jeszcze się zmieni?

Dla mieszkańców zmian będzie niewiele. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczalnia przegrało przetarg i od 1 grudnia obsługą zajmie się firma Ekopartner. Teraz wymieniane są kubły na śmieci. Na ulicach możemy zobaczyć pojazdy Ekopartnera i pracowników, którzy przy każdej posesji wystawiają nowe pojemniki.

Co istotne, mieszkańcom zostaną dostarczone również naklejki z kodami – właśnie tej kwestii dotyczyła podjęta na wczorajszej sesji Rady Miasta Lubina uchwała. Naklejki należy przykleić na odpowiednie worki z odpadami. Kody pozwolą na wskazanie konkretnej nieruchomości, dzięki czemu łatwiejsze będzie zidentyfikowanie osób, które w sposób nieprawidłowy segregują odpady. To najważniejsza zmiana jaka czeka mieszkańców od grudnia.

 

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.