×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Seniorzy przejmą władzę w mieście

Od czwartku do piątku w Polkowicach rządzić będą seniorzy. To właśnie z myślą o tej grupie społecznej, lokalne władze przygotowały szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Oby tylko dopisała pogoda.

Seniorzy to jedna z grup mieszkańców, o które w szczególny sposób dbają lokalne władze. Samorząd organizuje wiele profilaktycznych programów zdrowotnych.

– Cały czas staramy się, żeby seniorzy mieli kontakt z innymi, mogli zadbać o siebie, dlatego wychodzimy z ofertą szerszej integracji, organizując 29 i 30 września Senioralne Polkowice – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – To wydarzenie ma skupić seniorów. Wspólnie mają działać i poznawać się, także w ramach różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Dwudniowa impreza rozpocznie się w czwartek o godz. 10. przekazaniem przez burmistrza Łukasza Puźnieckiego kluczy do bram miasta. Potem nastąpi oficjalna prezentacja drużyn, które wezmą udział w zawodach sportowych. Z rynku korowód seniorów ruszy do namiotu w Polkowickim Centrum Piknikowym. Około 11.30 rozpoczną się konkurencje sportowe przygotowane przez pracowników OPS. Zaplanowano też pokaz ćwiczeń dla seniorów oraz warsztaty „Ruszaj się zdrowo”.

Imprezą towarzyszącą będzie Historyczna Gra Terenowa przygotowana przez Towarzystwo Historyczne „Victoria” wspólnie z Centrum Kultury i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach, której finał zaplanowano w piątek. 30 września to dzień kulturalno-artystyczny Senioralnych Polkowic, także w namiocie Centrum Piknikowego. Blok imprez rozpocznie się o godz. 14. Będą warsztaty, konkurs kapeluszy, występy na scenie przygotowane przez seniorów oraz prezentacje i konsultacje przy stanowiskach organizacji senioralnych i instytucji działających na rzecz tej grupy mieszkańców. O godz. 17. rozpocznie się dyskoteka dla seniora z zespołem Joy.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
senioriada

Wybrane dla Ciebie

Przedświąteczne spotkanie władz samorządu z polkowickimi seniorami

Władze powiatu polkowickiego oraz przedstawiciele gminy Polkowice, Centrum Kultury, straży pożarnej i straży miejskiej spotkali się z seniorami. Była okazja do rozmów, wspomnień, a przede wszystkim do złożenia sobie życzeń świątecznych i wręczenia upominków.

Seniorzy z powiatu polkowickiego są aktywni i bardzo kreatywni

W siedzibie starostwa powiatowego w Polkowicach uroczyście podsumowano roczną współpracę powiatu z sołectwami gmin w zakresie aktywności i działalności seniorów. – To jest bardzo aktywna grupa naszego społeczeństwa. Cieszę się, że swoim działaniem zarażają innych – mówi starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Studenci seniorzy zaśpiewali Gaudeamus Igitur już po raz czternasty

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Muzyczną gwiazdą spotkania był legendarny zespół Skaldowie.

Seniorka straciła ponad 27 tysięcy złotych

Nieświadoma zagrożeniu, starsza mieszkanka Legnicy udostępniła nieznajomemu mężczyźnie podającemu się za policjanta, wszelkie dane do bankowości elektronicznej. Oszust nie miał żadnych problemów z wykonaniem przelewów. Z konta seniorki zniknęło 27,5 tys. zł. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę.

Fundacja KGHM wsparła zakup pakietów ochronnych dla seniorów

Dzięki wspólnej akcji gminy Polkowice i Fundacji KGHM, do mieszkańców wsi sołeckich położonych wzdłuż zbiornika „Żelazny Most” trafiło dwa tysiące covidowych pakietów ochronnych. Maseczki, rękawice jednorazowe i saszetki z płynem dezynfekującym otrzymali m.in. uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej i członkowie Rady Seniorów.

Gorąca linia w rejestracji. Ogromne zainteresowanie szczepieniami

Od momentu uruchomienia zapisów na szczepienia ochronne przeciwko CODID-19, taką chęć wyraziło już blisko dwa tysiące mieszkańców Polkowic. Telefon w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, gdzie można było się rejestrować, rozgrzał się do czerwoności. Tylko w ubiegły piątek centrala telefoniczna zanotowała ponad 2400 połączeń. Tymczasem dzisiaj zaszczepiono pierwsze osoby z grupy wiekowej 80 plus. Jak wynika […]

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.