×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Seniorzy z Gminy Kotla nie nudzą się! Sami zobaczcie

Klub Seniora w Gminie Kotla radzi sobie świetni. Ostatnie tygodnie to wycieczki, zajęcia, ciekawe spotkania i mnóstwo zabawy przede wszystkim.

 

Seniorzy pojechali na seans do Multikina w Głogowie. Była tez wycieczka do Teatru Lubuskiego gdzie seniorzy zobaczyli spektakl muzyczny pt.: „Słodkie lata 20…30…”. Gwarantujemy – wszyscy dobrze się bawili.

Uczestnicy Klubu Seniora podtrzymali także tradycję Tłustego Czwartku i w miłej atmosferze przy kawie i herbacie spędzili ten dzień. W lutym w Klubie Seniora odbyło się Spotkanie profilaktyczne, podczas którego Uczestnicy Klubu Seniora wysłuchali prezentacji na temat utraty słuchu oraz poddali się badaniom przesiewowym. Lekarz Remigiusz Szczepanowski specjalista kardiolog odwiedził Klub Seniora w ramach zajęć Spotkania ze specjalistą. Poruszył temat „Nadciśnienia tętniczego”, wytłumaczył jak prawidłowo i często mierzyć ciśnienie, co ma wpływ na podwyższenie ciśnienia oraz jaką dietę stosować aby nasze ciśnienie było w normie. Odpowiedział na wszystkie pytania, które zadawali mieszkańcy.

W trakcie zajęć kulinarnych zadbano o pyszne potrawy z kuchni śródziemnomorskiej. „Żywienie w niestrawności” było tematem spotkania z dietetykiem. Dzięki temu seniorzy dowiedzieli się czego nie powinni, a co powinni jeść aby nie doprowadzić do niestrawności żołądka.

Podczas konsultacji z psychologiem P. Monika klubowy psycholog podsumowała zajęcia aby uzyskać informacje zwrotne z grupy.

Były też zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Seniorzy malowali i tworzyli piękne kwiaty i ozdoby z bibuły, które posłużą do wykonania Palmy wielkanocnej.

Na zajęciach malarskich pod okiem i z pomocą P. Marioli Uczestnicy Klubu Seniora wykonali piękne prace malowane akwarelą – martwa natura. Z P. Martą na zajęciach ruchowych – gimnastyce Uczestnicy klubu Seniora wykonali ćwiczenia rozciągające z laską gimnastyczną, a po ćwiczeniach P. Marta wykonała każdemu z Uczestników Projektu masaż rozluźniający smovey.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.