×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Seniorzy z powiatu polkowickiego są aktywni i bardzo kreatywni

W siedzibie starostwa powiatowego w Polkowicach uroczyście podsumowano roczną współpracę powiatu z sołectwami gmin w zakresie aktywności i działalności seniorów. – To jest bardzo aktywna grupa naszego społeczeństwa. Cieszę się, że swoim działaniem zarażają innych – mówi starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

W reprezentacyjnej sali polkowickiego starostwa spotkali się przedstawiciele sześciu gmin wchodzących w skład powiatu. Celem spotkania było podsumowanie działań, a przede wszystkim aktywności seniorów.

-To jest bardzo aktywna grupa naszego społeczeństwa. Nierzadko nasi seniorzy zarażają innych swoich rówieśników swoim działaniem, ale także bardzo często pomagają też innym, wspierają się nawzajem. Często są to osoby samotne i dzięki temu, że w bardzo różny i ciekawy sens organizują sobie czas, to nadaje to sensu ich życia – powiedział starosta Kamil Ciupak.

Władze powiatu bardzo wysoko oceniły pomysłowość i kreatywność seniorów w tworzeniu różnego rodzaju społecznych projektów, które powiat dofinansowywał w ciągu całego roku.

-Od bardzo aktywnych zajęć fizycznych, poprzez warsztaty śpiewu, biesiady, wycieczki turystyczne i inne aktywności. To pokazuje, że jest to bardzo aktywna grupa osób, a naszym zadaniem jest, by tą aktywność i ich inwencję twórczą wykorzystać na rzecz lokalnej społeczności – dodaje starosta Kamil Ciupak.

Łącznie zrealizowano sześć lokalnych inicjatyw za kwotę 18 tys. zł. Spotkanie uświetnił występ artystyczny seniorów jednej z gmin powiatu polkowickiego.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Przedświąteczne spotkanie władz samorządu z polkowickimi seniorami

Władze powiatu polkowickiego oraz przedstawiciele gminy Polkowice, Centrum Kultury, straży pożarnej i straży miejskiej spotkali się z seniorami. Była okazja do rozmów, wspomnień, a przede wszystkim do złożenia sobie życzeń świątecznych i wręczenia upominków.

Studenci seniorzy zaśpiewali Gaudeamus Igitur już po raz czternasty

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Muzyczną gwiazdą spotkania był legendarny zespół Skaldowie.

Seniorka straciła ponad 27 tysięcy złotych

Nieświadoma zagrożeniu, starsza mieszkanka Legnicy udostępniła nieznajomemu mężczyźnie podającemu się za policjanta, wszelkie dane do bankowości elektronicznej. Oszust nie miał żadnych problemów z wykonaniem przelewów. Z konta seniorki zniknęło 27,5 tys. zł. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę.

Fundacja KGHM wsparła zakup pakietów ochronnych dla seniorów

Dzięki wspólnej akcji gminy Polkowice i Fundacji KGHM, do mieszkańców wsi sołeckich położonych wzdłuż zbiornika „Żelazny Most” trafiło dwa tysiące covidowych pakietów ochronnych. Maseczki, rękawice jednorazowe i saszetki z płynem dezynfekującym otrzymali m.in. uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej i członkowie Rady Seniorów.

Gorąca linia w rejestracji. Ogromne zainteresowanie szczepieniami

Od momentu uruchomienia zapisów na szczepienia ochronne przeciwko CODID-19, taką chęć wyraziło już blisko dwa tysiące mieszkańców Polkowic. Telefon w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, gdzie można było się rejestrować, rozgrzał się do czerwoności. Tylko w ubiegły piątek centrala telefoniczna zanotowała ponad 2400 połączeń. Tymczasem dzisiaj zaszczepiono pierwsze osoby z grupy wiekowej 80 plus. Jak wynika […]

KGHM dołączył do korpusu pomocy seniorów. Zostań wolontariuszem

Spółka KGHM dołączyła do Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Polska Miedź w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu, po raz kolejny angażuje się w projekt, który z jednej strony ma pomóc najbardziej potrzebującym rodakom, a z drugiej – zapobiec rozwijaniu się w Polsce epidemii koronawirusa.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.