×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Setki nowych książek trafiło do szkolnych bibliotek

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, gmina Rudna pozyskała 24 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono nowe książki, czasopisma i audiobooki lektur. Trafią one do bibliotek w szkołach podstawowych w Rudnej i Chobieni.

Szkoła podstawowa w Rudnej kupiła już ponad 600 nowych książek, a kolejne zakupy są w trakcie realizacji. W bibliotece pojawiły się nowości czytelnicze dla różnych grup wiekowych uczniów, lektury szkolne zgodnie z nowym kanonem lektur obowiązkowych i uzupełniających, literatura popularno – naukowa dla dzieci i młodzieży oraz książki dotyczące historii Polski.

Natomiast do szkoły w Chobieni trafiło ponad 660 nowych pozycji, w tym lektury szkolne, ale także komiksy, książki do teatrzyku Kamishibai i audiobooki.

 

Wybrane dla Ciebie

Zderzenie volkswagena z fordem na drodze Lubin – Rudna

Wczoraj wieczorem doszło do zdarzenia drogowego na trasie Lubin – Rudna. Na wysokości zjazdu w kierunku Składowic zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i volkswagen. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Gminny Orszak Trzech Króli w Chobieni

W całym regionie zagłębia miedziowego odbyły się dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Ulicznych jasełek nie zabrakło także w gminie Rudna. W tym roku barwny pochód zorganizowano w Chobieni.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

Budżet gminy Rudna przyjęty. Prawie 40 milionów na inwestycje

Radni gminy Rudna przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu. Zgodnie z planem w 2023 roku na inwestycje gmina przeznaczy blisko 40 milionów złotych. Ponad jedna trzecia środków na ten cel pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Polkowicka placówka wyróżniona za „Noc bibliotek”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach znalazła się w grupie 10 zwycięskich bibliotek ogólnopolskiego konkursu „Noc Bibliotek”. Polkowicka placówka została dostrzeżona za najciekawsze i wyróżniające się wydarzenia tegorocznej akcji, której przyświecało hasło “To się musi powieść”.