×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Słoneczna Grecja przegoniła deszcz w Gaworzycach. Pożegnanie lata

Kapryśna pogoda nie odstraszyła mieszkańców Gaworzyc i zaproszonych gości do hucznego pożegnania tegorocznego lata.  Imprezę w zabytkowym parku zorganizowano w greckim klimacie. Były konkursy kulinarne i wiedzy o słonecznej Grecji. Muzyczną ucztą był koncert Nikosa Rusketosa wraz z zespołem Orfeusz.

Choć aura zrobiła się wyjątkowo jesienna, to jednak mieszkańcy Gaworzy i przybyli turyści z przytupem postanowili pożegnać tegoroczny sezon letni. A skoro lato, to musi być słoneczna Grecja. Dlatego w parku przy zabytkowym pałacu w Gaworzycach zorganizowano imprezę nawiązującą do tego wspaniałego kraju.

-Witamy naszych mieszkańców i wszystkich gości, którzy postanowili jednak się tutaj pojawić, mimo nie najlepszej pogody. Dzisiaj bawimy się w klimatach greckich – powitał uczestników imprezy Jacek Szwagrzyk, wójt Gaworzyc.

Na terenie rekreacyjnym przez pałacem działo się bardzo dużo. Największe zainteresowanie wzbudził konkurs kulinarny. Uczestnicy zabawy musieli przyrządzić oczywiście potrawy rodem z Grecji. Nie brakowało więc tzatzików, pysznej sałatki greckiej. Wygrały panie z Żar. Zorganizowano też konkurs z wiedzy o Grecji i antycznej Helladzie oraz rodzinną olimpiadę z konkurencjami sprawnościowymi.

Na deser dla wszystkich gości wystąpił Nikos Rusketos z zespołem Orfeusz i Angelo Wangelisem.

 

Wybrane dla Ciebie

Pożegnanie wakacji i gminne święto plonów

Kolejny atrakcyjny weekend czeka mieszkańców gminy Rudna. W sobotę i niedzielę zaplanowano bowiem Dni Gminy Rudna, podczas których nastąpi oficjalne pożegnanie tegorocznych wakacji, a na zakończenie odbędą się gminne dożynki.

Strażacy z Głogowa i Lubina pomagają gasić ogromne pożary lasów

Polscy strażacy pomagają swoim kolegom w gaszeniu pożarów w Turcji i Grecji. Pierwsza grupa naszych ratowników jest już na miejscu. Wśród nich są strażacy z Głogowa i Lubina.