×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Solenizanci z Gminy Grębocice świętowali wyjątkowe urodziny

Pani Anna i Pan Adam z Gminy Grębocice w styczniu świętowali swoje urodziny. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków od władz gminy.

 

Pani Anna Michalewicz, mieszkanka Grębocic, kilka dni temu świętowała swoje 91 urodziny. Wizytę w tym wyjątkowym dniu złożyli jej wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński oraz radny Marek Pieniążek. Pani Anna otrzymała kwiaty oraz upominki od samorządowców. Nie brakowało też listu gratulacyjnego i słodkości oraz pamiątkowego albumu z fotografiami przedstawiającymi Gminę Grębocice.

W styczniu 90 urodziny obchodził również Adam Bąk z Rzeczycy. Wójt oraz sołtys Tadeusz Pierzchalski odwiedzili pana Adama z kwiatami oraz drobnymi upominkami. Pan Adam również otrzymał list gratulacyjny, kosz ze słodkościami oraz  pamiątkowy album z fotografiami przedstawiającymi Gminę Grębocice.

 
20230117_105801

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.