×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Spadek liczby zakażeń koronawirusem po weekendzie

3 890 – to liczba zakażonych COVID-19 w ciągu minionej doby w całym kraju. Niestety statystyki po weekendach zawsze są niskie, więc za wcześnie na radość ze spadku liczby zachorowań.

W ciągu minionej doby zachorowało na koronawirusa 3 890 osób, wyzdrowiało 6 014 osób, a zmarło 17 osób, przy czym bezpośrednią przyczyną zgonu trzech pacjentów był koronawirus.

W zagłebiu miedziowym również spadła liczba zakażeń. Najwięcej pozytywnych wyników na obecność wirusa odebrali mieszkańcy Legnicy. Tam zachorowało pięć osób. W powiecie legnickim zakaziła się jedna osoba.

W powiecie głogowskim przybyło trzech chorych, w powiecie lubińskim jeden, a w powiecie polkowickim nie odnotowano nowych zakażeń.

W zagłebiu miedziowym była to druga z rzędu doba, w której nie odnotowano przypadków śmiertelnych w związku z koronawirusem.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolejna doba bez przypadków śmiertelnych przez COVID

Nieznacznie spadła liczba zachorowań na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. W całym kraju odnotowano 6 170 nowych przypadków. Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób. W województwie dolnośląskim zachorowało w tym czasie 449 osób.

Piłkarze ręczni Chrobrego zakażeni koronawirusem. Derby przełożone

Nie dojdzie dzisiaj do zaplanowanych derbów regionu w piłce ręcznej mężczyzn. Władze PGNiG Superligi poinformowały o przypadkach zakażenia koronawirusem wśród szczypiornistów Chrobrego Głogów. W przyszłym tygodniu podany zostanie nowy termin tego derbowego pojedynku.

Bez ofiar śmiertelnych, ale liczba zakażonych rośnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 15 829 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Na Dolnym Śląsku przybyło 1093 chorych. W zagłębiu miedziowym najwięcej chorych zakażonych COVID-19 jest Legnicy.

U nas bez zmian. Zaostrzenie obostrzeń w kolejnych województwach

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił kolejne decyzje dotyczące pandemii koronawirusa. Niestety, ze względu na wzrost zachorowań i coraz większą liczbę pacjentów zakażonych w szpitalach wprowadzono zaostrzenie ograniczeń w kolejnych województwach.

Ponad 15 tysięcy zakażonych wirusem COVID-19 w kraju

To kolejny dzień, w którym liczba nowych pacjentów zakażonych koronawirusem przekroczyła 15 tysięcy w całym kraju. Niestety również w zagłębiu miedziowym znacznie wzrosła liczba chorych.

Coraz więcej zakażonych koronawirusem. Pandemia nie odpuszcza

15 698 – tyle osób zakaziło się COVID-19 w ciągu minionej doby w całym kraju. Wyzdrowiało w tym czasie 3 835 osób, a zmarło 309 osób. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 61 z nich.

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.