×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Specjalnie na dzień patrona Polkowic powstała ikona świętego

Dzisiaj obchodzony jest dzień św. Sebastiana – patrona Polkowic. Specjalnie z tej okazji, powstała ikona świętego napisana przez Honoratę Wojczyńską, artystkę plastyka, która znana jest m.in. z prowadzenia warsztatów pisania ikon w krzeszowskim opactwie benedyktynek.

Uroczystości kościelne z okazji dnia św. Sebastiana odbyły się w kościele p.w. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach.

-W Kościele katolickim obchodzimy dzisiaj wspomnienie liturgiczne świętego Sebastiana. Aby odpowiednio podkreślić wagę tego dnia, w naszym kościele odprawiona została uroczysta msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców – mówi ks. dr Marek Kluwak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

Eucharystię odprawił ks. dr Leopold Rzodkiewicz, pierwszy rektor seminarium w Legnicy. Po zakończeniu mszy, ikona św. Sebastiana trafiła do kadry nauczycielskiej i uczniów katolickiego liceum i szkoły podstawowej w Polkowicach.

Co ciekawe, ikona będzie teraz wędrować od domu do domu. Zainteresowani parafianie mogą zgłosić się do parafii: osobiście, telefonicznie (767-495-167) lub mailowo ([email protected]) i zapisać się na najbliższy termin. Ikona będzie przekazywana kolejnej rodzinie lub instytucji zawsze po mszy wieczornej o godz. 18. wraz z „Modlitewnikiem do św. Sebastiana”.

Wizerunek patrona Polkowic został zamówiony przez Stowarzyszenie św. Sebastiana i wykonany przez artystkę Honoratę Wojczyńską.

– Każda ikona jest oknem, które otwiera się na rzeczywistość duchową. Dla polkowiczan, ikona świętego Sebastiana może być duchowym przygotowaniem do oficjalnego nadania patronatu nad miastem – mówi autorka ikony.

 

Wybrane dla Ciebie

Turniej rycerski, średniowieczne kramy, czyli Jarmark św. Sebastiana

Władze gminy oraz Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Polkowic i regionu na II Jarmark świętego Sebastiana – patrona Polkowic. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.