×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Strażacy-ochotnicy z Kromolina dostaną nowy samochód!

Dobra wiadomość dotarła dzisiaj do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromolinie w Gminie Żukowice. Właśnie podpisano umowę na zakup nowego, lekkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. Do strażaków trafi wóz bojowy typu VW CRAFTER 35 4X4 4MOTION.

Niedawno wójt gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn razem z prezesem OSP Komolin Ryszardem Kondraciukiem odebrał promesę na wyczekiwane auto. Dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych pozyskano ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW.

Wsparcie finansowe w zakupie auta zapowiedziały również władze Powiatu głogowskiego. Swoje środki przeznaczy też Gmina Żukowice.

Na podstawie złożonych ofert w przetargu zakupiony zostanie kompletny wóz bojowy ratowniczo-gaśniczy typu VW CRAFTER 35 4X4 4MOTION – powiedział dzisiaj wójt Krzysztof Wołoszyn. – Obecnie czynione są starania o pozyskanie środków, które w pełni zabezpieczą wartość auta strażackiego. Swoje wsparcie zadeklarowałem również w imieniu gminy.

Całkowity koszt nowego samochodu to kwota 420.700,00 z.

– Pojazd ratowniczo – gaśniczy dla druhów z Kromolina będzie czwartym nowym autem pozyskanym w ciągu ostatnich trzech lat i zakończy etap wymiany wysłużonych samochodów w jednostkach na terenie naszej gminy – dodaje gospodarz Gminy Żukowice.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!