×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Strażacy z Legnicy ruszyli na południe Francji gasić ogromne pożary

Kilkuosobowa grupa strażaków z Legnicy dołączyła do swoich kolegów z całego Dolnego Śląska do konwoju jadącego do Francji. Pożarnicy są już na miejscu i pomagają swoim francuskim kolegom gasić ogromne pożary domów mieszkalnych, lasów i nieużytków. 

Strażacką zbiórkę zorganizowano na parkingu przy cmentarzy komunalnym w Jaszkowie. Na miejscu stawiło się kilkudziesięciu strażaków z garnizonu dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Wszyscy wyruszyli w kierunku departamentu Żyronda we francuskiej Nowej Akwitanii.

-W ciągu doby pożary zniszczyły tam kilkanaście domów. Ewakuowano już ponad 6 tysięcy osób. W tej chwili z ogniem walczy ponad tysiąc strażaków. Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji przekazało informację, że na południu kraju spaleniu uległo już około 700 hektarów powierzchni leśnej – mówią legniccy strażacy, którzy pojechali w konwoju na południe Francji.

Z Polski zadysponowanych zostało w sumie 146 strażaków i 49 pojazdów. Z legnickiej komendy wyjechało 4 strażaków oraz 2 pojazdy.

 
straz2
straz3

Wybrane dla Ciebie

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyjątkowa uroczystość z okazji 95. urodzin porucznika Uniatowicza

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się piękna uroczystość. Członkowie zarządu powiatu złożyli najserdeczniejsze życzenia Franciszkowi Uniatowiczowi z okazji jego 95. urodzin. Dostojny jubilat jest prezesem Zarządu Koła Miejskiego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy.

Pomogli 2-letniej dziewczynce, dostali podziękowania od rodziców

Legniccy policjanci eskortowali do szpitala rodziców 2-letniej dziewczynki, która nagle poczuła się źle. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, rodzina sprawnie i bezpiecznie dotarła przez miasto do lecznicy. Dziewczynka czuje się dzisiaj dobrze, a policjanci otrzymali od rodziców specjalne podziękowania.

Pijany i bez prawa jazdy uszkodził dwa pojazdy

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę hyundaia, który miał sporo na sumieniu. Obywatel Gruzji nie dość, że był pijany, na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny wypadek na S3. Tym razem zawiniło zmęczenie

Do kolejnego poważnego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem na trasie ekspresowej S3. Kierujący volvo, 51-letni obywatel Bułgarii, jadąc z Legnicy w kierunku Jawora stracił panowanie nad autem. Pojazd uderzył w barierę energochłonną i dachował. Mężczyzna i podróżująca z nim nastoletnia córka, na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Płoną lasy, pola i ścierniska w całym regionie

Kolejne dni walki z pożarami w regionie. Strażacy z zagłębia miedziowego wzywani byli do kilkunastu mniejszych i bardziej poważnych pożarów. Pomagali również swoim kolegom z sąsiednich województw.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.