×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Strażacy z OSP w Kotli podsumowali miniony rok

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski uczestniczył w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym OSP Kotla.

 

Podczas zebrania między innymi przyjęto sprawozdanie z działalności OSP za 2022 rok, sprawozdanie finansowe oraz komisji rewizyjnej. Udzielono również absolutorium zarządowi, przedstawiono projekt planu działalności na 2023 r. i poruszano bieżące tematy związane z działalnością OSP.

W zebraniu uczestniczyli Komendant Powiatowy KP PSP w Głogowie st. bryg. Paweł Dziadosz oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Artur Szlempo.

– Dziękuję strażakom za prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz pomoc i zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcia na rzecz naszych mieszkańców jak również za ogrom Waszych działań na rzecz jednostki – mówił Wójt.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.