×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Strażnicy miejscy podsumowali ubiegły rok swojej służby

Straż Miejska w Polkowicach podsumowała ubiegły rok swojej działalności w mieście i gminie. Z przygotowanych statystyk wynika, że w 2022 roku polkowiccy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2,5 tysiąca interwencji.

Strażnicy miejscy kierowani są przede wszystkim do utrzymania ładu i porządku publicznego na terenie gminy. W ubr. podjęli dokładnie 2593 interwencji dotyczących zagrożeń lub nieprawidłowości. Ważnym środkiem prewencji i ochrony jest system monitoringu, który umożliwia podgląd miejsc i obiektów na odległość. Ponadto monitoring wizyjny spełnia funkcje operacyjną i dowodową, zwalcza i zapobiega przestępczości w miejscach publicznych wraz z przechowywaniem nagrań.

– Monitoring wizyjny to ponad 90 nowoczesnych kamer. Starsze, które zostały zamontowane wcześniej i znajdowały się na naszym stanie wymieniono na nowe – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Obecnie wszystkie kamery spięte są w jeden system.

Jednym z najważniejszych zadań w ubiegłym roku było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W związku z powyższym działania prowadzone były w zakresie stałego nadzoru terenów w okolicach szkół oraz miejsca gromadzenia się młodych polkowiczan.

– Celem tych działań jest reagowanie i zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, których ofiarami są nieletni oraz zapobieganie wykroczeniom popełnianym przez osoby małoletnie, a także reagowanie w przypadku uchylania się uczniów od obowiązku szkolnego – informuje komendant SM.

Władze gminy nie wyobrażają sobie funkcjonowania miasta bez codziennej służby funkcjonariuszy SM.

– Praca Straży Miejskiej jest niezaprzeczalnie konieczna i potrzebna w naszej gminie, a strażnicy wykonują ją według najwyższych standardów. Zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
nowe045-5
nowe063-5

Wybrane dla Ciebie

Nie wolno nam zapomnieć o tym miejscu. Wyjątkowa uroczystość

W Polkowicach odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość religijna. Przed wejściem do Parku Ewangelickiego odsłonięto bowiem dwujęzyczną tablicę pamiątkową, przypominającą o historii tego miejsca. Tam, gdzie dzisiaj jest park – kiedyś istniał cmentarz ewangelicki. Dlatego dzisiaj w podniosłej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kościołów ewangelickich.

„Rzeź niewiniątek” na sesji budżetowej w Polkowicach

Radni, którzy w połowie roku przejęli władzę w Radzie Miejskiej w Polkowicach, urządzili na sesji budżetowej prawdziwą „rzeź niewiniątek”. Niczym maczetą cięli kolejne propozycje burmistrza gminy, tłumacząc się dobrem mieszkańców i zachowaniem dyscypliny finansowej. Tymczasem za chwilę może okazać się, że w mieście padnie koszykówka, Centrum Kultury przestanie robić imprezy, pacjenci nie będą mogli skorzystać […]

Polkowiccy radni chcą ściąć wydatki na rozwój sportu i promocję gminy

Na jutrzejszej sesji radni gminy Polkowice zadecydują o przyszłorocznym budżecie. Plan finansowy zyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej i co ciekawe, tegoroczny budżet zamknie się nadwyżką w wysokości 20 milionów złotych! Najwięcej emocji mogą wzbudzać propozycje radnych koalicyjnych dotyczących polkowickiego sportu i promocji gminy.

Rewitalizacja osiedla Dąbrowskiego w Polkowicach nieco się opóźni

Za kilka miesięcy poznamy dopiero wykonawcę zagospodarowania terenu osiedla Dąbrowskiego w Polkowicach. Poprzednia firma wycofała się z zadania i nowo wyłoniony projektant rozpoczął dopiero prace nad dokumentacją techniczną.

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Polkowicach

W Polkowicach obradowała Młodzieżowa Rada Gminy. Na inauguracyjnym posiedzeniu ukonstytuowało się prezydium. Rada to organ doradczy burmistrza Polkowic. – Zachęcam radnych młodzieżowych do zgłaszania nowych rozwiązań, ale też do wzięcia odpowiedzialności za te zmiany – powiedział podczas sesji burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Pięć wariantów kolei w Polkowicach. Wyraź opinię, wypełnij ankietę

Władze gminy Polkowice zachęcają mieszkańców do wyrażenia swojej opinii na temat utworzenia połączenia kolejowego na odcinku Legnica – Lubin – Polkowice – Głogów. W tym celu można wypełnić specjalną ankietę konsultacyjną.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.